Ortalama bir insan haftada 13 saatini internette geçiriyor

internet_morgueHarrison araştırma şirketinin yayımladığı rapora göre ortalama bir insan, haftada yaklaşık 13 saatini internette geçiriyor.

Online olarak geçirdikleri süre kiminle konuştuğuna bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 2,029 yetişkinle yapılan ankete göre  yetişkinlerin %20 si haftada sadece 2 saat veya daha az online oluyolar. %14 ise haftada 24 saat veya daha fazla internette gezininiyorlar.

Rapora göre E-maillere bakmak dışında sadece zamanını internette gezinerek geçirililen zaman göz önüne  alınıyor.

Sonuçlar geçen seneye bir azalma olduğunu gösteriyor. Geçen sene 14 saat olan süre  bu sene 13 saate düşmüştür. 2007’de 11 saat olan internet kullanımı süresine göre ise bu seneki verilerde bir artış gözükmektedir.

Harrison’un dediğine göre İnternete ulaşımın artması beklenen hoş bir artış. Muhtemelen bu artış artık nedeni insanların artan internet kabiliyetleri, tv’yi internet üzerinden izlemesi, online alışveriş yapmaları gibi etkenlerden oluşuyor.

Yazan 31 Aralık 2009 Perşembe. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME