OSRAM 3. kez Eurovision’un aydınlatmasını üstlendi

Dünyanın lider aydınlatma uzmanı OSRAM, görkemli ışık efektlerini bir kez daha milyonlarca seyircinin beğenisine sundu. Son 3 yıldır Eurovision Şarkı Yarışması’nın resmi aydınlatma ortağı olan OSRAM, 2015 yılında Viyana’da, 2016’da Stockholm’de yapılan showlardan sonra bu yıl da Kiev’de gerçekleşen muhteşem gösteriye dijital aydınlatma teknolojileriyle destek oldu

Ukrayna’nın başkenti Kiev, 2005’ten sonra ikinci kez yarışmaya ev sahipliği yaptı. Bu yılın Eurovision sloganı “Çeşitliliği Kutla” oldu ve slogan etkinliğin her alanında kullanıldı. Gösteriyi kültür, teknoloji ve yaratıcılığın benzersiz bir birleşimine çevirmek amacıyla bu yılın sloganına sadık kalan OSRAM, 43 ülkeden katılımcılar için yarı finaller ve finalde görkemli bir sahne yarattı.

Olağanüstü ışıklandırma gösterisinin en dikkat çekici unsuru çok değişik efektlere sahip 150 Claypaky Scenius Unico oynar başlıklı robot (moving head) oldu. Sahnenin kalbinde OSRAM’ın özel olarak geliştirdiği 1.400 Vatlık, 6.500 K renk sıcaklığına sahip bir boşalmalı lamba vardı. Bu yıl bütün şarkılar için sahne ışıklandırmasını yapan Alman aydınlatma tasarımcısı Jerry Appelt “Scenius Unico ile çalışmayı gerçekten seviyorum çünkü eşsiz kalitede ışıkla muhteşem efektler yaratmama olanak veriyor ve spot, ışın huzmesi, boyama ve profil gibi farklı ışıklandırma tasarım olanaklarını tek bir üründe sunuyor.” dedi.

OSRAM Özel Aydınlatma CEO’su Hans-Joachim Schwabe “Son birkaç yıl aydınlatma tasarımının şarkıların sahne performansında nasıl önemli bir rol oynayabileceği etkileyici şekilde gösterildi. Etkin aydınlatma, şarkıların etkisi için hayati önemde. İşte bu yüzden, Eurovision’a bir kez daha ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Yazan 23 Mayıs 2017 Salı. Kategori Güncel, Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME