Oyun tutkunları için : MSI GT740

MSI-GT740-4MSI GT740: Yüksek Performans arayan oyun tutkunları için yaratılmış

Uluslararası şampiyonaların ünlü takımı Fnatic.MSI, dünyayı gezip karşılaşmaları kazanırken en caydırıcı silah olan MSI G serisi notebook bilgisayarları kullanıyor. Oyun odaklı G serisinin yeni notebook modeli GT740, Intel’in 4 çekirdekli gelişmiş Core™ i7 işlemcisi ve Microsoft’un pırıl pırıl işletim sistemi Windows 7’yi bir araya getiren yeni Calpella platformuna sahip.

17” sinema sınıfı  görüntü birimi, nVIDIA GeForce GTS 250M 3D ekran kartı (DDR3 1GB video belleği) ve SRS Premium Sound™ ses kalitesi sunan 5 adet Hi-Fi hoparlörü ile GT740, oyun oynarken, film izlerken ve müzik dinlerken size gerçek hayatı aratmayacak heyecanlar tattıracak.

Yüksek İşlem Verimliliği

The GT740, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7 ile birlikte son nesil Intel® Core™ i7 işlemciyi kullanır. Üst sınıf nVIDIA GeForce GTS 250M 3D bütünleşik ekran kartı ve muhteşem yazılım özellikleri ile GT470, oyun tutkunlarına dünyanın en güçlü oyun notebook’larından birini ve üstün işlem verimliliği sunuyor.

GT740, dört çekirdekli işlemcisine yüksek işlem gücü veren Intel® Hyper-Threading teknolojisine sahiptir. Turbo Boost teknolojisi ile birlikte kullanıldığında, Windows 7 işletim sistemi ile uyumlu olarak sistem kaynaklarını esnek bir biçimde dağıtarak akıcı ve son derece verimli bir kullanım sunar. Kolay kullanıcı arayüzü ve nVIDIA GeForce GTS 250M 3D bütünleşik ekran kartının yüksek performanslı video işleme yetenekleri sayesinde bu notebook bilgisayar, yüksek hız ve performans arayan  oyun tutkunları için üstün özellikleri bir araya getiren bir notebook sunuyor.

Yüksek Ses ve Görüntü Kalitesi

Yeni nesil yazılım ve donanım özelliklerinin yanı sıra GT740, sinema sınıfı 17” ekrana sahiptir. Klavye ve kasa üzerinde ikişer adet Hi-Fi 3D hoparlör ve cihazın alt kısmında bir adet bass hoparlör bulunur. Bu beş ses çıkışlı Hi-Fi düzeni, ses ve görüntü uygulamalarında üstün performans sunmak ve oyun tutkunlarına gerçeğe yakın bir görüntü ve ses kalitesi yakalayabilmek için olarak tasarlanmıştır.

GT740 notebook bilgisayar üzerindeki 5 adet yüksek performanslı Hi-Fi hoparlörü, SRS Premium Sound™ ses kalitesi sunar. Tümleşik 7.1 kanal ses çıkışı ve 1GB video belleğe sahip nVIDIA GeForce GTS 250M 3D bütünleşik ekran kartı, MSI’ın özel Cinema Pro ve Vivid Image Enhancement görüntü yükseltme teknolojileri ile birleşerek canlı renkleri ve son derece net görüntüleri çarpıcı bir ses deneyimi ile tam bir uyum içinde sunar. Ayrıca tümleşik HDMI arayüzü sayesinde GT740’ü Plazma ya da LCD televizyonunuza bağlayarak yüksek çözünürlükte görüntü keyfini bir adım daha öteye taşıyabilirsiniz.

Hırçın Bir Oyun Estetiği

Ultra-ince aluminyum alaşımlı dış yüzeyi ve fırçalı metal tasarımlı  detayları sayesinde 17” ekranlı GT740, pil dahil yalnızca 3.2 kg. ağırlığında.

GT740 klavyesinin üzerinde bulunan fırçalı metal detaylara sahip 2 adet Hi-Fi 3D hoparlör, futuristik bir görünüm ve touchpad altında bulunan işlev tuşlarını ortaya çıkaran bir tasarım sunuyor. Sağında ve solunda bulunan ek hoparlörler ile GT740, profesyonel bir ses ve görüntü vermesini sağlıyor.

Zengin Çokluortam Ziyafeti

GT740, geniş kapsamlı bir çokluortam eğlence arayüzüne sahiptir. 3Gb/sn hızlara kadar destek veren ve harici cihazları bağlamanıza olanak tanıyan tümleşik E-SATA bağlantı noktası ile harici disklerden okuma ve yazma süresi 3 kat daha azalıyor; ses, video ve fotoğraflarınızı çabucak ve zahmetsizce yedeklemenize olanak tanıyarak değerli hatıralarınızı kaybetmenizi önlüyor. Ayrıca GT740 üzerinde bulunan 8012.11b/g/n yüksek hızlı kablosuz ağ çözümü, oyun tutkunlarını kablolu ağlara bağlanma mecburiyetinden kurtarıyor ve oyun dünyasında sınırsız fırsatlar yaratıyor.

Oyun meraklıları tarafından da sıklıkla kullanılan belirgin kırmızı etikletlerle işaretlenmiş W, A, S,D tuşları ve bağımsız numerik tuşlar, oyun tutkunlarının rakipleri ile giriştikleri çarpışmalarda  daha yetkin bir denetime sahip olmalarını sağlıyor. Dünya çapında kazandığı zaferler ile GT740, uluslararası oyun takımı Fnatic.MSI için en mükemmel gizli silah olduğunu kanıtlıyor!

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.msi.com adresini ziyaret ediniz.

Yazan 20 Aralık 2009 Pazar. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME