Panasonic en yeni Intel teknolojisini Toughbook ve Toughpad ürün ailesi ile biraraya getiriyor, cihazların kullanım ömrü uzuyor

Panasonic_CF19_2Panasonic, Toughpad FZ-G1 ve Toughbook CF-31 ürünlerinin en yeni versiyonlarının, daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü sunan 5. Nesil Intel® CoreTM işlemcilerle donatılacağını duyurdu. Böylelikle söz konusu tablet ve dizüstü bilgisayarları yeni ve güçlü Intel® mimarisi ile donatılan ilk dayanıklı cihazlar arasındaki yerlerini alacaklar. Ürünlerdeki bu son yükseltmeyle birlikte Panasonic, müşterilerin mobil cihazları, aksesuarlar ve yerleştirme istasyonlarına yaptıkları yatırımdan maksimum dönüş almalarını sağlamaya yönelik politikasını da somutlaştırmış oluyor.

Toughpad FZ-G1 ile üretkenlik ve pil ömrü zirveye çıkacak

İşlemci yükseltmesiyle birlikte artık Toughpad FZ-G1, çalışma masasından uzaklaşsa bile kurumsal açıdan kritik öneme sahip veri ve uygulamalara asla uzak olmayacak. Ürünün yeni versiyonunda kullanılan Intel® CoreTM i5-5300U vProTM işlemci (3MB önbellek, 2,3 GHz – 2,9 GHz aralığında cache, Intel® Turbo Boost teknolojili 2.3GHz up to 2.9 GHz işlemci) ve DirectX 11 destekli Intel® HD 5500 grafikler sayesinde ürün, en ağır ofis uygulamalarını sahada verimli bir şekilde çalıştırma becerisine sahip oluyor.

Toughpad FZ-G1’in Intel platformu ile yükseltilmesi, ürünün standart pil çalıştırma ömrünü 10 saatten 13 saate çıkardı. Büyük pil paketi ile ise bu süre 20 saatten 26 saate yükseldi. İnce, hafif ve buna rağmen tamamen dayanıklı olan ve Windows 8.1 Pro Update işletim sistemine sahip 10,1 inç tablet, Panasonic Toughpad ürün gamının en yeni Intel® teknolojisine sahip ilk üyesi olma özelliğini taşıyor.

Panasonic Toughpad, Büyük pil paketi seçeneği ve opsiyonel çalışır durumda pil değiştirme becerileriyle mobil çalışanlara kesintisiz, 24 saat sorunsuz kullanım sunuyor. Panasonic ayrıca, cihaz çalışır durumda pil değiştirme seçeneğinin ve akıllı kart okuyucu opsiyonunun en iyi şekilde kullanılabilmesi için ürünün tasarımını da değiştirdi.

Toughpad FZ-G1, perakende ve üretim gibi sektörlerin yanı sıra sahada çok sayıda ekipleri bulunan mühendislik ve bakım odaklı ulaştırma, dağıtım, acil servisler, sigorta değerleme ve kamu hizmetleri gibi alanlarda mobil çalışan profesyoneller tarafından tercih ediliyor.

Toughpad ürün ailesi, Panasonic’in Toughbook dizüstü bilgisayar ürün ailesi ile aynı dayanıklılık standartlarını karşılamak için tasarlanmış bulunuyor. Tamamen dayanıklı Toughpad FZ-G1, toz ve suya karşı dirençlilik açısından MIL-STD-810G ve IP65 standartlarına sahip.

Toughbook ailesinin amiral gemisi tam dayanıklı dizüstü bilgisayar Toughbook CF-31

  1. Nesil Intel® CoreTM i5-5300U vProTM işlemci (3MB ön bellek, Intel® Turbo Boost teknolojili 2,3 GHz – 2,9 GHz aralığında işlemci), Toughbook ailesinin amiral gemisi niteliğindeki, tam dayanıklı CF-31 dizüstü bilgisayara gelişmiş bilgi işlem gücü ve 18 saate kadar pil ömrü (14,5 saatten yükseltildi) sağlıyor. Zorlu koşullarda sunduğu güvenilirliğiyle bilinen Toughbook CF-31, başta savunma sanayi olmak üzere, otomotiv, telekomünikasyon ve kamu sektörlerinde kullanılıyor. CF-31, gizleme modu, 1,200cd/m² dokunmatik ekran, daha hızlı bilgi işlem ve daha uzun çalışma ömrüyle acil servis, tamir ve bakım alanlarında çalışan mobil profesyonellerin zorlu iş koşullarındaki en iyi yardımcısı.

Toughbook CF-31’in yeni versiyonu konum ne olursa olsun en hızlı bağlantı ve en yeni WLAN 802.11ac teknolojisi ile de en hızlı veri aktarımını sağlayacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. En son teknolojiye sahip, yüksek hassasiyetli U-Blox 8 GPS işlevinin eklenmesiyle ürün, nokta hassasiyetinde konum becerilerine ihtiyaç duyan profesyoneller için ideal şartlarla donatılmış oldu.

Windows 8.1 Pro Update işletim sistemiyle donatılan CF-31 sayesinde kullanıcılar, en incelikli ve en kullanıcı dostu işletim sisteminin kurumsal hayata sunduğu yepyeni avantajlardan faydalanabiliyorlar. Cihazda Windows 7 Professional (Windows 8.1 Pro’dan versiyon düşürme hakları üzerinden erişilmektedir) seçeneği de bulunuyor.

Dayanıklı dizüstü bilgisayarın opsiyonel ikinci LAN bağlantısı 100Mbit’ten Gigabit’e yükseltildi. Bu sayede kullanıcılar çoklu ağlara bağlanırken en hızlı veri bağlantısına sahip olabiliyorlar. Bu değişiklik, telekomünikasyon saha operatörleri, bakım ve tamir ekiplerinin aynı anda iki müşteri ağına ve kendi ofis sistemlerine bağlanabilmeleri için iki LAN bağlantısı kullanmaları gerektiğinde oldukça işe yarıyor.

Intel Embedded işlemci sayesinde uzun süreli kullanım

Sektörde oldukça popüler olan Toughbook CF-19 dayanıklı dizüstü bilgisayar, Intel Embedded işlemci ile donatıldı. Bu sayede döndürülebilir ekranlı dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar, piyasadaki liderliğini uzun süre geçerliliğe sahip teknoloji avantajıyla taçlandırmış oluyor.

Toughbook CF-19’un en yeni versiyonu Intel® embedded CoreTM i5-3610ME vProTM işlemci (3MB önbellek, Intel® Turbo Boost teknolojili 2,7 GHz – 3,3 GHz aralığında işlemci) donatılmış bulunuyor. Intel® embedded CPU’ya geçiş, cihazın öngörülebilen süre boyunca geçerliliğini korumasını sağlıyor.

CPU değişiminin yanında, Panasonic en yeni Toughbook CF-19’u Windows 8.1 Pro Update 64 bit işletim sistemi ile donattı. Cihazda Windows 7 Professional seçeneği de bulunmaktadır (Windows 8.1 Pro’dan versiyon düşürme hakları üzerinden erişilmektedir). CF-19 ayrıca U-Blox 8 modülü ile yenilenen GPS işlevinin faydalarını da sunuyor.

Toughbook CF-19, geride kalan on yıllık süreçte dayanıklı dizüstü bilgisayarların standardını belirledi ve Panasonic Toughbook ürün ailesinin Avrupa çapında en çok satılan cihazı oldu. Ürün birçok farklı sektörde dayanıklı dizüstü bilgisayar tercihinde ön planda yer alıyor. Toughbook CF-31, CF-19 ve Toughpad FZ-G1 Şubat ayından itibaren satışa sunulacak.

Yazan 30 Ocak 2015 Cuma. Kategori Güncel, Her Şey!, İnternet, Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME