Panasonic’in mobil çözümleri savunma sektörü ile buluşuyor

Panasonic’in dayanıklı Toughbook ve Toughpad cihazları 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’17’de savunma sektörünün beğenisine sunuldu. Zorlu şartlar altında çalışanların mobil bilişim ihtiyaçlarına özel tasarlanmış bu dayanıklı ürünler, mekân ve zaman fark etmeksizin her koşulda kesintisiz yüksek performansıyla öne çıkıyor.

Panasonic, zorlu şartlara karşı dayanıklı Toughbook ve Toughpad’ler ile savunma sanayiinin kesintisiz mobil çalışma ihtiyacına yönelik çözümler sunmaya devam ediyor. Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler (CPS), askeri dayanıklılık standartlarına sahip Toughbook ve Toughpad’leri 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’17’de tanıtıyor. Etkinlik 9-12 Mayıs tarihleri arasında, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın desteğiyle İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. Panasonic’in hem donanım hem de yazılım güvenliği sağlayan Toughbook ve Toughpad’leri, askeri mobil bilişim ihtiyaçlarına yönelik tanıtılıyor.

Panasonic yeni mobil çözümler, IP 65 direnç standartlarıyla suya, toza, titreşimlere ve 180 cm’ye kadar yüksekten düşmeye dayanıklı olmanın yanı sıra -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. Yüksek bilgi güvenliği seviyesine sahip Panasonic Toughbook’ların tam dayanıklı modelleri, “askeriye standardı” olarak da bilinen MIL-STD 810G sertifikasyonu bulunduruyor.

Arazide tam verimlilik sağlıyor
Panasonic Toughbook’ların zorlu arazi koşullarına dayanıklılığı, uzun pil ömürleri ve toz geçirmemeleri sayesinde askeri birimler arazi koşullarında geçen tatbikatlarda mobil ve kesintisiz çalışma avantajlarından faydalanabiliyor. Komuta kademesi ve birlikler arasında sürekli iletişim sağlayacak arabirimlere sahip olan Toughbook’lar, içerisinde barındırdığı özelliklere rağmen hafif oluşları, uzun pil ömürleri ve güneş ışığı altında dahi görülebilen ekranlarıyla dünyanın birçok ülkesinde askeri birimler tarafından tercih ediliyor.


Toughpad FZ-G1 ise en son tablet teknolojisi ile yüksek performanslı askeri araçlara gerçek fayda sağlıyor, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü savunma sanayii için aynı ölçüde güçlü teknolojilere ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz. Lideri olduğumuz dayanıklı mobil çözümler alanında, askeri standartlara en yeni ve en gelişmiş ürünlerimizi silahlı kuvvetlerimize tanıtmaktan mutluluk duyuyor, teknoloji çağının en önemli ihtiyaçlarından biri olan mobil çalışma kapasitelerinden en iyi seviyede faydalanabilmelerini diliyoruz” dedi.

Askeri ihtiyaçlara uygun esnek ve dayanıklı tablet: Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic’in 7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows 10 Pro işletim sistemine sahip tableti Toughpad FZ-M1, askeri sektöre yönelik dayanıklılığı ve tasarımı ile öne çıkıyor. Intel® Core™ m5-6Y57 vPro ve Intel® Atom™ x5-Z8550 işlemci olmak üzere iki farklı versiyona sahip cihaz yüksek performans ve verimli güç kullanımı sağlarken, yansıma önleyici özelliğe sahip WXGA (1200×800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor. Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve bütünleşmiş iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. 180 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1, toza ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve
-10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.

Savunma sektörüne özel çok yönlü tasarım: Panasonic Toughbook CF-20
Panasonic Toughpad CF-20, sürekli üstün performans temin eden en yeni teknolojilerden. Intel® CoreTM  m5-6Y57 vPro işlemci teknolojili ürün (4MB önbellek, 1.1GHz ila 2.8 GHz arası, Intel® Turbo Boost Teknolojisi), fansız tasarım,  Intel® HD Graphics 515, 8GB RAM, 256GB SSD ve tam sürüm Windows 10 Pro işletim sistemi özellikleriyle performansın en üst seviyesini sağlıyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel askeri amaçlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic Toughbook CF-20 benzersiz bir mobil araç haline geliyor. Altı farklı çalışma moduna sahip Panasonic Toughbook CF-20 çok çeşitli askeri kullanım alanında hizmet verebiliyor. Tablet, dizüstü bilgisayardan ayrılabiliyor. Dahili taşıma kulbunun kullanımıyla cihaz elde taşınabiliyor veya herhangi bir yere asılabiliyor.

Panasonic Toughbook CF-20, magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığı ile hem geleneksel Toughbook tasarım mirasını devam ettiriyor hem de dış mekanda ve zorlu şartlarda  kullanım için daha da elverişli hale geliyor. Dizüstü modunda yalnızca 1,76kg ağırlığındaki Toughbook, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. 950g ayrılabilen tablet,  standart 2kg’lik ağırlığının altında olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.

Verimlilik ve pil ömründe zirvede: Panasonic Toughpad FZ-G1
Intel® Core™ i5-6300U vPro işlemci (2.4GHz, 3MB Intel® Smart Cache ve DirectX 11 destekli Intel® HD 5500 grafiklere sahip Toughpad FZ-G1’in pil çalıştırma ömrü 14 saat. Windows 10 Pro Update işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. İnce, hafif ve buna rağmen tamamen dayanıklı olan FZ-G1 büyük pil paketi seçeneği ve opsiyonel cihaz çalışır durumda pil değiştirme becerileriyle savunma sektörü için kesintisiz ve sorunsuz kullanım sunuyor.

Yazan 12 Mayıs 2017 Cuma. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME