Pentax K5 II İle Anı Yakalayın

Pentax K5 IIPentax K5 II ile profesyonel makine tanımı yeniden yapılıyor. Kompakt,sağlam, fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile çok beğenilen PENTAX K-5’in varisi olmak için tasarlandı. K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II, çeşitli çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahiptir. Satış fiyatı; 3,299 TL kdv dahil

Sınıfının en iyiAF performansını sağlayan yeni bir SAFOX X AF modülü

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AFmodülüne sahiptir. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performanssergileyen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş birpozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6’ya ekolarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akısında çalışabiliyor. Bu, çok hızlıobjektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmişbir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bilekomşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirereknesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibikullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunar.

Dış mekânlarda olağanüstü görünürlüğe sahip kaliteli LCD ekran

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0” geniş ve hava boşluksuzLCD ekran ile donatılmıştır. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön campanel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasınıönleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyükölçüde azaltır. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere veaşınmaya karşı dayanıklıdır.

Düşük gren ile yüksek çözünürlüklü gerçeği yansıtan görüntüler

23,7mm x 15,7mm boyutlarındaki büyüksensörü ve 16,28 etkin mega pikseli ile K-5 II’nin son teknoloji CMOS görüntüsensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksekperformanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) IIgörüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100’den ISO12800’e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80’den ISO 51200’e varan genişbir hassasiyet alanına sahiptir. Tüm bu özellikleriyle K-5 II, dijital gürültüiçermeyen süper-yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntülersunar.

%100 görüş alanı ile parlak, net optikvizör

K-5 II, tüm görüntü alanını daha berrakve net elde etmek ve odaklama hızı, doğruluk ile görüntü kompozisyonunuiyileştirmek için %100 görüş alanı ve yaklaşık 0,92 kat büyütme (sonsuzda 50mmF1.4 objektif ile) sunan cam pentaprizma vizöre sahiptir. Üstelik, manuelodaklama işlemini kolaylaştırmak için ünlü Doğal-Parlak-Mat III odaklama ekranıile donatılmıştır.

Toz geçirmez, hava şartlarına dayanıklı yapısı ile dış çekimler için ideal kompakt ve sağlam gövde

K-5 II’nin dış kaplaması sağlam fakathafif magnezyum alaşımdan, ana gövdesi ise oldukça sert paslanmaz çeliktenyapılmıştır. Gövdesine eklenen 77 özel yalıtım contası sayesinde toz geçirmez,hava koşullarına ve soğuğa dayanıklı bir yapıya sahip olan fotoğraf makinesini,-10°Csoğukluk gibi zorlu açık hava şartlarında bile güvenle kullanabilirsiniz. K-5II ayrıca, 1/8000 saniyelik üst seviye deklanşörhızı sağlayan ve 100.000 çekime kadar olağanüstü dayanıklılık sunan güvenilirdeklanşör birimine de sahiptir.

Saniyede yedi kareye kadar yüksek hızda seri çekim

K-5 II’nin yüksek hızdaseri çekim modu ile maksimum hızda, saniyede 7 kare ile tek bir seferde (JPEG formatında)30 fotoğrafa kadar kayıt yapmak mümkün. Böylece, sporcular, sahne sanatçılarıya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden öznelerin görüntülerini net ve canlıbiçimde yakalamak çok kolay.

Kullanıcı destekleme seçenekleri ile orijinal PENTAX SR mekanizması

K-5 II, bulanık olmayan,net görüntüler üretmek için fotoğraf makinesinin sallantısından oluşan tersefekti yaklaşık üç deklanşör basımında etkin biçimde telafi eden PENTAXtarafından geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahiptir. Bugörüntü sensörü kaydırma-tipi SR mekanizması, film formatı için tasarlananmakineler de dahil olmak üzere neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilirobjektifler ile uyumludur. Görüntü sensörünü tüm yönlere çevirebilen esnektasarımı sayesinde K-5 II, otomatik seviye telafisi ve görüntü kompozisyonuince ayar fonksiyonu gibi fotoğrafçıya yardımcı olan birçok kullanışlı özelliksunar. Opsiyonel GPS birimi O-GPS1 ile birlikte, astronomik fotoğrafçılığıbasitleştiren ASTROTRACER fonksiyonuna da sahiptir.

Farklı fotografik ifadeler için yenilikçi görüntü işleme fonksiyonları

K-5 II’nin özel görüntüayarı fonksiyonu sayesinde, seçtiğiniz görüntüye istediğiniz son dokunuşlarıkolayca yaparak yaratıcı fikirlerinizi daha iyi yansıtabilir ya da mevcutortamı daha etkin biçimde vurgulayabilirsiniz. Dokuz farklı özel görüntüayarına sahip olan bu fonksiyonda, Bleach Bypass modunu seçerek filmlerde kullanılan dramatik görselefektleri yaratabilir ya da Cross Process modu ile benzersiz, etkileyicirenklere sahip göz alıcı fotoğraflar yaratabilirsiniz. K-5 II ayrıca, Eskiz vePoster filtreleri de dahil olmak üzere 18 dijital filtre ile bilgisayara gerekkalmadan görüntülere ayırt edici görsel efektler eklemenize olanak sağlar. Dahayaratıcı görsel efektler yaratmak için aynı görüntüye birden fazla filtre uygulamak da mümkündür.

Yazan 10 Haziran 2013 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME