Philips Yine Ödülleri Kaptı

EISAPhilips televizyonlar, üstün performanslı ve çevreci özellikleriyle teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan EISA’da geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da önemli ödüllere layık görüldü. Philips TV yeni piyasaya sunacağı ürünleriyle şimdiden Avrupa’nın en iyi Ultra HD TV’si ve en çevreci TV ödüllerini aldı.

Tüketici elektroniği dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak bilinen EISA ödüllerinde bu yıl yine Philips TV’ler gövde gösterisi yaptı. Philips televizyonlar, üstün performanslı ve çevreci özellikleriyle teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan EISA’da iki önemli ödüle layık görüldü. Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA), tüketici elektroniği alanında Avrupa’nın önde gelen kuruluşu olma özelliğini taşıyor.

Çok yakında piyasaya çıkacak olan Philips 65PFL9708, EISA Avrupa’da 2013-2014’ün Ultra HD TV’si ödülünü alırken, bu ödülle Philips 9000 serisi ardarda on yıl EISA ödülünü almış oldu. Philips 50PFL5008 ise 2013-2014’te Avrupa’nın Yeşil TV’si ödülünü almaya hak kazandı.

TP Vision CEO’su Maarten de Vries ödülleri yorumlarken, hem perakende kanalından hem de tüketicilerden Ultra HD TV konusunda büyük bir talep olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: “Biz de bu yükselen trendi görerek görüntü kalitesindeki uzmanlığımızı en üst seviyeye çıkarmayı amaçladık ve Philips UltraHD TV’yi çok geniş bir kitle için en ideal seçenek haline getirdik. UltraHD TV ödülünün yanı sıra çevrecilik alanında aldığımız ödül de mutluluk verici. Sürdürebilirlik, TP Vision için aynı zamanda rekabette bir adım öne geçmek için bir itici güçtür. TP Vision müşterileri TV’lerini alırken kalite, performans ve sürdürülebilirliğin hiçbirinden en ufak bir ödün vermeden kendilerine en uygun ürünü seçebiliyorlar.”

Ödüllerle ilgili konuşan TP Vision CCO’su (Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı) Alain Perrot ise, “EISA ödülleri tarihi bir bakıma Philips TV’lerin başarı öyküsünün tarihidir. 9000 serisi ve 5000 serisi Philips TV’lerimizin EISA’da aldığı ödüllere bu yıl da yeni ödüller eklemesinden büyük memnuniyet duyuyoruz,” derken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ödüller, pazara müşterilerimizi daha da memnun edecek yenilikçi ve sürdürülebilir TV’ler sunmaya yönelik çabalarımızda da büyük bir cesaret getirecek.” dedi.

EISA Jürisi AVRUPA’NIN ULTRA HD TV’si 2013-2014 olarak Philips 65PFL9708’i gösterdi. 5 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Philips IFA basın konferansı sırasında gerçekleştirilecek olan ödüllü Philips 65PFL9708 Ultra HD Philips TV’nin resmi lansmanında televizyon hakkında yeni detayların yanı sıra fiyat ve bulunabilirlik bilgileri de paylaşılacak.

EISA Jürisi’nin ödülle ilgili açıklamasında bu yeni televizyon ile ilgili şu ifadeler yer aldı: “Full HD’nin dört katı çözünürlük sunan Ultra HD, evde eğlencenin geleceğini temsil ediyor. Philips 65PFL9708 de markanın bu alana başarılı ve şaşırtıcı derecede makul fiyatla girişini temsil ediyor. Ultra HD içerik ile hayranlık verici derinlik ve netlik sunarken yükseltme yetenekleri ile Blu-ray, DVD ve doğrudan yayın kaynaklarının kalitesini yükseltiyor. Bu 65 inçlik (165 cm) TV üzerindeki Pasif 3D görüntüler de ekranın sahip olduğu daha yüksek çözünürlük sayesinde jilet gibi keskin görünüyor. Görüntü kalitesi konusundaki diğer önemli özellikler arasında güçlü kenarlı LED sistemi ve mükemmel parlaklık, kontrast ve hareket performansı sunarken Ambilight Spectra XL aydınlatma ise tüm deneyimi daha da sarmalayıcı hale getiriyor.”

Ardarda dördüncü kez çevrecilik ödülü

Philips TV’ler ardı ardına dördüncü kez EISA’da Yeşil Ödül’e layık görüldü. Jüri, ödül ile ilgili yorumunda şunları söyledi: “Ekran boyutlarının sürekli arttığı bir pazarda, Philips çevre dostu bir marka olarak sağlam duruşunu koruyor. Bu ruhu sürdüren Philips 50PFL5008, daha düşük enerji tüketimi ve çevre açısından önem taşıyan malzemelerin etkin kullanımı ile rakiplerinin üzerinde bir performans sergiliyor. Philips, EISA Yeşil TV Ödülü’nü bu yıl bir kez daha kazanarak yakaladığı çarpıcı seriyi sürdürüyor.”

Yazan 20 Ağustos 2013 Salı. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME