PlayStation 3 Hacklendi, korsan oyunların yolu açıldı!

iPhone_Hacker_Breaks_PS3Sony PS3’ü (ve iPhone’u) başarılı şekilde hackleyen ilk ve tek insan olan George Hotz, üzerinden fazla bir zaman geçmeden bu kötü şöhretli başarısını herkesin kullanımına sundu.

Hotz’un, PS3’ün güvenliği üzerindeki çalışması, kendi merağını tatmin etmek için oyun sistemini araştırmasıyla başladı. Blog’unda yazdığı en son yazısında, bir exploit (Sistemdeki bir açıktan faydalanarak normalde olmayan erişimler sağlayan yazılım) yapıp bunu herkesin kullanımına sunarak, PS3 topluluğuna yeni bir canlılık getirmeyi umduğunu söyledi.

“Geri dönmem gereken bir yaşıntım var, bütün gün ve gece bunun üzerinde çalışmayı sürdüremem” açıklamasını yapan Hotz, yarattığı bu exploit’i nasıl kullanacaklarını anlamayı dünyanın geri kalanına bırakıyor.

Mesaja göre, exploit, tam bellek erişimi sağlıyor. Konu ile ilgili bilgisi olmayanlar için açıklayacak olursak, PS3’ün belleğine tam erişim, onaylanmamış uygulamaların ve oyunların çalışmasına imkan tanıyor. Hotz, her ne kadar bu exploit’i korsanlık amacıyla kullanılması için oluşturmadığını net bir şekilde belirtse de bu hack, ev-yapımı uygulamalar ve korsan oyunları PS3’de çalışabilir hale getirecek.

Hotz, ayrıca bu exploit’in PlayStation’ın 2.4.2 aygıt yazılımında çalıştığı bilinse de, şimdiye kadarki bütün diğer versiyonlarda da çalışacağını tahmin ettiğini söyledi.

Yazan 29 Ocak 2010 Cuma. Kategori Donanım, Fotolar, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME