Profilo ve Olivetti Yazar kasaları Penta Bilgisayar Bayilerinde Satılacak

Penta_SinanGucluTürkiye’nin önde gelen yazarkasa üreticilerinden EDATA ve Penta Bilgisayar, EDATA’nın ürettiği Profilo ve Olivetti markalı yazar kasaların Penta Bilgisayar bayi kanalı üzerinden satışı konusunda işbirliği yaptı.

Teknoloji ürünleri dağıtıcısı Penta Bilgisayar ve ‘Ödeme Kayıt Edici Cihaz’ – yazar kasa – üreticisi EDATA, EDATA ürünlerinin Penta bayi kanalı üzerinden de satılması konusunda işbirliğine gitti. EDATA’nın üretimini yaptığı Profilo ve Olivetti marka yazar kasalar artık Penta bayilerinden de satın alınabilecek.

EDATA Elektronik San. ve Tic. A.Ş.; halk arasında “Yazar Kasa” olarak bilinen “Ödeme Kayıt Edici Cihazını” Türkiye’ye ilk kez sunan Profilo Holding’in bir kuruluşu. Uzun süredir Profilo TELRA bünyesinde bir birim olarak yürütülen çalışmalar, 2007 yılından itibaren EDATA Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. çatısında gelişerek devam ediyor. AR-GE çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren, bu konuda önemli yatırımlar yapan Profilo grubu toplamda 20 yılı aşkın tecrübesiyle sektöründe önemli bir paya sahip. Bugün Türkiye’de yüz binlerce işletme, satışını EDATA’nın gerçekleştirdiği Profilo, Olivetti, Saba, Telestar marka yazar kasa kullanıyor.

Öte yandan Penta Bilgisayar da teknoloji ürünleri dağıtıcılığında 20 yıla ulaşan tecrübesi ve yaygın dağıtım kanalı ile Türkiye’nin önde gelen dağıtıcıları arasında yer alıyor. Penta Bilgisayar’ın ürün portföyünde bilgisayardan tüketici elektroniğine, yazılımdan güvenlik ürünlerine kadar pek çok farklı ürün bulunuyor. EDATA ile yapılan işbirliği ile Penta Bilgisayar’ın ürün portföyüne yeni bir kategori daha eklenmiş oluyor.

Penta Bilgisayarı kurucularını tanıması sebebiyle ilk yıllarından beri izlediğini, teknoloji sektöründe geçtiğimiz 20 yıl içinde yaygın ürün satışını hedefleyen çokça firma kurulduğunu fakat bunlardan sadece birkaçının yaygın bir satış kanalı ile çalışma başarısını gösterebildiğini söyleyen EDATA Genel Müdürü Tunç Sarıbay; Penta Bilgisayar’ın ürün yelpazesini, iş modellerini ve satış kanalını sürekli geliştirmiş ender firmalardan birisi olduğunu ifade ediyor. Sarıbay Penta Bilgisayar ve EDATA arasındaki işbirliğini; “Teknoloji sektörünün bu dinamik oyuncusu ve beraber çalıştıkları satış kanalındaki dinamizm sektörün hem dikey hem de yatay büyümesini sağladı. Komşu sektörler de teknoloji sektöründeki dağıtım kanallarını kullanarak son kullanıcılara ulaşmayı tercih ediyorlar. Profilo grubu 80’li yılların başından beri ödeme kayıt eden cihazların ithalat, üretim ve satışı yanında servis hizmetlerini 400’e yakın servisi ile Türkiye genelinde vermektedir. Ollivetti ve Profilo marka yazar kasalar pazarda en çok tercih edilen markalarımız ve yüz binlerce esnaf, küçük ve orta ölçekli işletme ürünlerimizi kullanmakta. Yazar kasalarımızın Penta Bilgisayar’ın satış kanalı üzerinden satılmasını çok önemsiyor ve yaygın satış ağı sayesinde ürünlerimizi son kullanıcılar ile daha kolay buluşturmayı hedefliyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Penta Bilgisayar’ın kurulduğu ilk günden itibaren tedarikçilerine ve bayi kanalına değer katan bir dağıtıcı olduğunu söyleyen Penta Bilgisayar Genel Müdürü Sinan Güçlü, “Bu amaç doğrultusunda ürün portföyümüzü her geçen yıl geliştirirken bayilerimizin pazarda artan rekabette öne çıkabilmesi için onların gelişimlerine de büyük önem veriyoruz. EDATA ile yaptığımız iş birliği sayesinde Penta bayileri KOBİ’lere ve esnafa ulaşmada yeni bir araca sahip olacaklar. Yazar kasa ile giriş yaptıkları kuruluşa diğer ürünleri de satma imkanına kavuşacaklar” dedi. EDATA’nın pazarında lider bir kuruluş olarak işbirliği için Penta Bilgisayar’ı tercih etmesinin de kendileri için önemli olduğunu belirten Sinan Güçlü; “EDATA, gerek ürün kalitesi, gerekse yenilikçiliği ile Türkiye’pazarında lider bir kurum. Penta Bilgisayar ve EDATA arasında gerçekleştirilejn bu işbirliğinin pazarın büyümesine de önemli bir katkı sağlayacağı inancındayım.” dedi.

Yazan 26 Ocak 2010 Salı. Kategori Kurumsal, Manşet, Röportaj, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME