Proline ve Cisco “Akıllı Otobüs”ü Transist 2014’te sergiledi!

transist_proline_cisco1GPS, IP kameralar, Router ve merkezi kontrol yazılımı ile taşıdığı yolcuları güvence altına alan Akıllı Otobüs, geleceğin şehirlerinin ulaşım aracı olacak.

Ulaşım kültürü ve bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla 19-20 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Transist 2014: Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı”, Türk teknoloji şirketi Proline ile iş ortağı olduğu dünyanın teknoloji liderlerinden Cisco’nun Akıllı Ulaşım Çözümleri ile tasarlanan “Akıllı Otobüs”ün sergilenmesine sahne oldu.

Sempozyum, fuar, atölye çalışması ve çeşitli etkinliklerle ulaşım sektörü için bir buluşma noktası haline gelen etkinlik bu yıl “4S” (Smart, Safety, Simplicity, Sustainability) teması altında gerçekleşti. Küresel teknoloji liderlerinden Cisco ile daha önce birçok başarılı projeye imza atan Türk teknoloji şirketi Proline, fuardaki standında “Akıllı ve Güvenli Şehir” konsepti altında Ar-Ge merkezinde geliştirdiği çözümleri ve Cisco’nun Akıllı ve Güvenli Ulaşım Çözümleri ile tasarladığı “Akıllı Otobüs”ü sergiledi.

Sergilenen çözümlerin arasında, güvenliğini IP kameralar, GPS cihazı ve Router’ın sağladığı Akıllı Otobüs maketi de yer aldı. Birebir gerçek otobüs boyutlarındaki maket, Cisco’nun tasarladığı kamera, GPS cihazı ve Router’ın yanı sıra verilerin toplandığı ve analiz edildiği bir merkezi kontrol sistemine sahip. Akıllı otobüs tanıtımı çerçevesinde Proline, akıllı ve güvenli şehirler çözümleri paralelinde geliştirdiği “Akıllı Güvenli Şehir Platformu” (Intelligent Safe City Platform) ürün ailesine ait çözümlerini ve merkezi yönetim yazılımlarını da tanıttı.

Proline Satış Müdürü Bilginç Işık, fuarda sergilenen Cisco Akıllı Otobüs Çözümü ve Proline Akıllı Güvenli Şehir Platformu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Şehirleşme oranı hem dünyada hem de Türkiye genelinde hızla artarken, insan kaynağı şehirleşmenin yarattığı güvenlik ve çevre sorunlarıyla baş etmekte bir hayli zorlanıyor. Gelişen teknoloji ise şehirleşmenin yarattığı sorunlara çare oluyor. Akıllı ve Güvenli Şehir konsepti altında sunduğumuz tüm teknolojik çözümler, birbirleri ile entegre çalışabiliyor ve tek bir merkezden kontrol edilebiliyor. Akıllı Otobüs de bunun en son örneği. Otobüsler ve taşıdıkları insanların güvenliklerini bir öncelik olarak benimsiyor, çözümlerimizi bu ilkeye göre tasarlıyoruz. Cisco gibi uluslararası bir marka ile birlikte başarılı projelere imza atıyor olmaktan memnuniyet duymaktayız. Bu verimli birlikteliğin sürekli olmasını diliyorum.”

Yazan 26 Aralık 2014 Cuma. Kategori Güncel, Her Şey!, Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME