Proline’dan şehir ve alan güvenliği çözümleri için uçtan uca güvenlik: “Akıllı Güvenli Şehir Platformu”

Security video surveillanceHavaalanları, stadyumlar, cezaevleri, metro istasyonları, üretim tesisleri gibi insan trafiğinin yoğun olduğu ve yüksek güvenlik gerektiren alanlar için video analitik çözümlerinden kimlik doğrulama cihazlarına, tarama teknolojilerinden komuta kontrol merkezlerine kadar birçok ürün ve çözümü içerisinde barındıran ve tek merkezden yönetilebilen bir güvenlik paketi geliyor.

Şehirleşme oranı hem dünyada hem de Türkiye genelinde hızla artarken, insan kaynağı şehirleşmenin yarattığı güvenlik ve çevre sorunları ile baş etmekte bir hayli zorlanıyor. Gelişen teknoloji ise geniş çevrelerce şehirleşmenin yarattığı sorunların çaresi olarak görülüyor.

Kent Güvenlik Yönetimi Sistemleri alanında hem Türkiye’de hem de Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Asya’da çözümler sunan Türk Teknoloji Şirketi Proline, stratejik alan güvenliği çözümleriyle de bu alanda öne çıkıyor. Proline’ın stratejik alan güvenliği çözümleri kapsamında; havaalanları, limanlar, finans merkezleri, konsolosluk binaları, askeri bölgeler ve cezaevleri gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanların güvenliğinin sağlanabilmesi için yeni nesil teknolojik ürünler kullanılıyor ve güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılıyor. Proline’ın stratejik alan güvenliği çözümü; alan–sınır güvenliği ve giriş–çıkış güvenliği olmak üzere iki ana bileşenden oluşuyor. Her bir bileşen altında farklı ve yenilikçi teknolojik ürünler birbirine entegre edilerek komple bir güvenlik çözümü oluşturuluyor.proline_alan_guvenligi2

Alan-Sınır Güvenliği
Alan-Sınır Güvenliği bileşeninde akıllı çit, radar, tünel tespit, gömülü kablo ve kamera sistemleri gibi teknolojiler bulunuyor. Bu teknolojiler ile güvenlik ihlaline yol açabilecek her türlü tırmanma, sızma gibi tehditler algılanıp etkisiz hale getiriliyor. Bu teknolojilere ek olarak belirli alanlar içindeki izinsiz telefon görüşmelerinin ve veri transferinin engellendiği sinyal kesiciler bulunuyor. Tüm bu sistemler gözetleme ve anlamlandırma teknolojileri ile desteklenerek komple bir güvenlik alanı oluşturuluyor.

Giriş-Çıkış Güvenliği
Bu bileşende bir bölgeye girecek veya bir bölgeden çıkacak olan yayaların ve araçların kontrolü gerçekleştiriliyor. Bu kontrol; girişe veya çıkışa verilecek izin ya da engelleme, araç altı tarama, X-RAY araç tarama, plaka tanıma, RFID izleme, biyometrik tanımlama, yol kesici bariyer ve turnike sistemlerinden gelen cevapların birleştirilmesi ile sağlanıyor. Bu teknolojilerin sayesinde yetkisiz girişler veya çıkışların olasılığı en düşük seviyeye düşürülebiliyor.

Proline, akıllı ve güvenli şehirler çözümleri paralelinde geliştirdiği “Akıllı Güvenli Şehir Platformu” (Intelligent Safe City Platform) ürün ailesine ait çözümler ve merkezi yönetim yazılımları ile teknolojik çözümler birbirleri ile entegre çalışabiliyor ve komuta kontrol merkezinde tüm güvenlik bileşenleri tek bir yazılım ile kontrol edilebiliyor.

Proline Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü Furkan Çelebi; Proline Akıllı Güvenli Şehir Platformu ile ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor: “Şehirleşme oranı hem dünyada hem de Türkiye genelinde hızla artarken, insan kaynağı şehirleşmenin yarattığı güvenlik ve çevre sorunlarıyla baş etmekte bir hayli zorlanıyor. Gelişen teknoloji ise şehirleşmenin yarattığı sorunlara çare oluyor. Akıllı ve Güvenli Şehir konsepti altında sunduğumuz teknolojik çözümler birbirleri ile entegre çalışabiliyor ve tek bir merkezden kontrol edilebiliyor. Alan Güvenliği çözümlerimiz de bunun güzel bir örneği. Havaalanları, stadyumlar, üniversite yerleşkeleri, üretim tesisleri, metro istasyonları, askeri tesisler gibi yüksek güvenlik gerektiren alanların ve bu alanlardaki insanların güvenliklerini bir öncelik olarak benimsiyor, çözümlerimizi bu ilkeye göre tasarlıyoruz. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumu önceden algılayan ürünlerimiz ile yüksek seviyede güvenlik çözümleri sunabiliyoruz.”

Yazan 14 Ocak 2015 Çarşamba. Kategori Güncel, Güvenlik, Her Şey!, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME