Qualcomm, sevkiyatını yaptığı 1 milyondan fazla çip ile IoT dünyasını büyütüyor

Yüzlerce markaya ait 1,5 milyardan fazla IoT cihazı Qualcomm Technologies’in ürünlerini kullanıyor.

Qualcomm Incorporated’ın iştiraki Qualcomm Technologies, bugün gerçekleştirilen Nesnelerin İnterneti endüstrisi analist atölyesinde IoT cihazlar için günde bir milyondan fazla çipin sevkiyatını yaptığını açıkladı. Bu rakam, Qualcomm Technologies’in IoT için gerekli teknolojileri icat etme ve sunmanın yanı sıra müşterilerin birlikte çalışabilirlik, bağlantı, işlem ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılama konularındaki benzersiz kabiliyetini de ortaya koyuyor. Şirket teknik uzmanlığını kullanarak geliştirdiği platformlar ile müşterilerin giyilebilir cihazlar, ses ve müzik, bağlantılı kameralar, robotik ve insansız hava araçları, konut kontrol ve otomasyonu, konut eğlence ve ticari-endüstriyel IoT alanlarında IoT ürünlerini hızla ve uygun fiyatla sunmalarına yardımcı oluyor.

Qualcomm Technologies IoT Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri yaptığı açıklamada, “Günlük yaşamda kullanılan nesneleri bağlantı, işlem ve güvenlik teknolojileri ile destekleyerek, hızla genişleyen bir ağa odaklanıyoruz. Sunduğumuz çözümler cihazların akıllı ve uyumlu bir şekilde birlikte çalıştıkları güçlü Nesnelerin İnterneti için gerekli olup gelişmiş güvenlik özelliklerini de içeriyor. Yüzlerce marka, çözümlerimizi kullanarak 1,5 milyardan fazla IoT ürününün sevkiyatını yaptı. Ayrıca analistlerin tahminine göre IoT uygulamalarının ekonomiye toplam etkisi 2025 yılına kadar yılda 11 trilyon doları bulacak. Mobil icatlar alanındaki işbirliklerimiz ile güçlü bir kapasite oluşturuyor; derin öğrenme, ses arabirimi ve yeni nesil IoT cihazlara güç verecek LTE IoT gibi yeni alanlarda inovasyonlar yapıyoruz.” dedi.

Yazan 25 Mayıs 2017 Perşembe. Kategori Güncel, İnternet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME