RIM’den KOBI’lere “BlackBerry Enterprise Server Express” müjdesi!

rim-blackberry-logo071Microsoft Exchange ve Microsoft Windows Small Business Server (Küçük ölçekli işletme sunucusu) için geliştirilen yeni ücretsiz BlackBerry yazılımı, güvenlikten veya idareden ödün vermeden çalışanların kurumsal e-postalarına erişim sağlıyor.

Research In Motion (RIM) bugün BlackBerry Enterprise Server Express’i (BlackBerry Kurumsal Ekspres Sunucusu) duyurdu. Yeni ücretsiz sunucu yazılımı, BlackBerry akıllı telefonlarını Microsoft Exchange veya Microsoft Windows Small Business Server ile kablosuz olarak senkronize ediyor.

Yeni BlackBerry Enterprise Sever Express yazılımı, iki ana pazara hitaben ücretsiz olarak sunulacak. Yeni yazılım, BlackBerry Kurumsal Sunucusunun kurumsal seviyede sağladığı güvenliği arzu eden fakat bu sunucunun sağladığı gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayan KOBI’lere ekonomik avantajlar sunuyor. Ayrıca, her geçen gün BlackBerry akıllı telefon satın alan tüketici sayısı artıyor ve ücretsiz BlackBerry Enterprise Server Express yazılımı, çalışanların kişisel BlackBerry akıllı telefonlarına iş e-postalarını entegre etme taleplerine yönelik olarak şirketlerin BT departmanlarına uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

Kullanıcılarına güvenli, push teknolojisi içeren ve e-postalara, takvime, adres defterine, notlara, görevlere ve diğer uygulamalar ile kurumsal sistemlere kablosuz erişim sağlamak amacıyla, BlackBerry Enterprise Server Express, Microsoft Exchange 2010, 2007 ve 2003 ile Microsoft Windows Small Business Server 2008 ve 2003’ü destekliyor. Daha da önemlisi, yeni sunucu yazılımı BlackBerry Kurumsal Sunucusu içerisinde yer alan sağlam güvenlik mimarisine de sahip.

BlackBerry Bold 9700Research In Motion Başkanı ve Co-CEO’su Mike Lazaridis, BlackBerry platformu için pazar fırsatlarını genişleten yeni bir çözüm sunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek: “Akıllı telefonların bu kadar yoğun biçimde kullanıldığı bir pazarda, BlackBerry Enterprise Server Express, her ölçekteki şirketler için kurumsal seviye mobil bağlantı sağlıyor. Ayrıca, bu kadar uygun maliyetli bir çözüm sunarak da çıtayı yükseltiyor” şeklinde konuştu.

Microsoft Exchange veya Microsoft Windows Small Business Server’a bağlı BlackBerry Enterprise Server Express ile BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları:

–    E-postalarını, takvimlerini, adres defterlerini, notlarını kablosuz olarak senkronize edebilecek
–    E-posta dosyalarını yönetip, sunucu içerisindeki e-postalar arasında arama yapabilecek
–    Toplantıları organize edip, uygunlukları takip edip takvim eklentilerini gönderebilecek
–    “Ofis dışında” cevabı ayarlamak
–    Document To Go ile Microsoft Word, Excel ve Powerpoint dosyaları içerisinde değişik yapabilecek
–    Şirket ağı içerisinde bulunan dosyalara erişim sağlayabilecek
–    Güvenlik duvarının arkasında bulunan sistemlere ulaşmak için mobil uygulamalar kullanabilecek

BT yöneticileri için BlackBerry Enterprise Server Express:

–    Microsoft e-posta sunucusu veya kendi sunucusu ile aynı fiziksel veya sanal sunucuda çalışıyor
–    Bir akıllı telefonu uzaktan anında silerek temizlemek ve parola sıfırlamak da dahil olmak üzere 35’in üzerinde BT kontrolü ve kuralı sağlıyor
–    Web bazlı arayüzü ile uzaktan yöneterek yazılımın kolayca kurulumasını, BlackBerry akıllı telefonun bağlanmasını ve belirlenen kuralların uygulanmasını sağlıyor.

BlackBerry Enterprise Server Express Mart ayından itibaren ücretsiz olarak kullanıma hazır olacak. Daha fazla bilgi için  www.blackberry.com/besexpress adresini ziyaret edebilirsiniz

Yazan 26 Şubat 2010 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME