‘Rock Band’i geliştiren ekipten 39 kişi kovuldu

the-beatles-rock-band‘Rock Band’  video oyununun yapımcısı Massachusetts’li yazılım şirketi, işletme giderlerinde kesinti yapabilmek için 39 çalışanını işten çıkardı.

Harmonix Music Systems Inc şirketi, çalışanlarının yüzde 13’ünü kovdu. Şirket “The Beatles: Rock Band” oyunu 1 milyon kopyadan fazla satarsa böyle bir küçülmeye gideceğini daha önceden de duyurmuştu.

Cambridge merkezli Harmonix şirketi, yaptığı açıklamada, oyunun piyasaya sürülmesinden önce kalite güvence departmanına ek alımda bulunduklarını ve çıkartılan çalışanların yerini part-time çalışanlar ve taşeronlarla kapatacaklarını belirtti.

Dünya çapında büyük ilgi gören “Rock Band” serisi, oyuncuların simülasyon gitar ve davullarla, popüler şarkıları çalabilmelerini sağlıyor. Oyunun ilk iki versiyonu yaklaşık 13milyon kopya satarak, tüm zamanların en popüler video oyunları arasında yer almalarını sağladı.

Yazan 14 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Ekonomi, Fotolar, Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME