Runes of Magic oyun içi “hack” riskini ortadan kaldırdı

RoMRunes of Magic’i Türkçe olarak yayınlayarak Türk oyunculara verdiği önemi gösteren GamersFirst ekibi, müşteri desteğini de tamamen Türk dilinde sağlıyor ve oyuncularını bu kez de “hack” sorununu ortadan kaldıran bir sürprizle buluşturuyor.

Günümüzün en popüler free2play online oyun noktalarından GamersFirst’ün yayınladığı en önemli MMORPG türü oyunlarından biri olan Runes Of Magic (RoM) (http://www.romtr.com.tr/) diğer oyunlardan farkını bir başka özellikle daha ortaya koyuyor. Bu düzenlemeyle birlikte GamersFirst yine “Önce Oyuncular” diyor.

Runes of Magic’in oyun motoru yeniden düzenlendi ve Runewaker tarafından bilgisayar korsanlarına karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı. Oyun,  Çin gibi bilgisayar korsanlığının yaygın olduğu bölgelerde pazara sunulmak üzere tasarlandığından, Runewaker yıllarca sunucu yapısı ve kodlama üzerinde çalışarak oyunu “hack” edilemeyecek bir şekilde geliştirdi. Bu çalışmaların sonucu olarak da, tüm kritik işlevlerin güvenli oyun sunucuları üzerinde hesaplandığı ve daha sonra istemciye gönderildiği bir yeni nesil MMORPG elde edildi. İstemci “hack” edilse bile, bunu yapan oyuncu hiçbir yarar sağlayamayacak. Runewaker ayrıca, oyun içindeki oyuncu davranışının izini süren gelişmiş araçlar da tasarladı. Böylece oyuncular arasında kuşkulu alış verişler olduğunda durum takibi yapılabilecek ve potansiyel “yasadışı” eşya hesapları da araştırılabilecek.

Diğer oyunlardan farklı olarak RoM’da oyuncular oyuna girip oyunu oynamaya başladığında, oyuncunun gönderdiği isteklerin çoğu istemci tarafında değil sunucu tarafında işlem görüyor. Oysa diğer oyunlarda yaşanan sorun, komutların çoğu istemci tarafında depolanıp yine orada işleme alınması idi; bu sistemin avantajı ise komutların daha kolay düzenlenmesi idi. Dünyanın en önemli MMORPG’lerinden biri olan RoM bu düzenlemeyle Türk oyuncularına verdiği değeri birkez daha gösteriyor.

Böylece dostlarına katılan oyuncular kaderlerini çizecek bir dünyaya dalıyor! Runes of Magic oyunu, GamersFirst portalında bulunan http://www.gamersfirst.com/runesofmagic  adresinden ücretsiz indirilip oynanabiliyor.

Yazan 17 Aralık 2009 Perşembe. Kategori Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME