sahibinden.com ilk 10’a yükseldi

1261468997_sahibinden_Ana_Sayfaİnternet sitelerinin ziyaret trafiği ve ziyaretçi sayılarını gösteren Alexa’da, Türkiye’de en çok ziyaret edilen platformlar listesinde ilk 10’da, %100 Türk sermayeli bir e-ticaret platformu olan sahibinden.com yer alıyor.  Ziyaret sayısı ile Yahoo, Rapidshare gibi internet sektörünün global oyuncularını geride bırakan Sahibinden, listedeki ilk 10’da yer alan tek e-ticaret platformu. Aylık 1,1 milyarı geçen sayfa görüntülenme sayısı ile öne çıkan platform, ayda 11,5 milyon farklı kişi tarafından ziyaret edilmesi ve yarattığı işlem hacmi ile de dikkat çekiyor.
 
Tüm dünyadaki internet sitelerinin ziyaret trafiği ve ziyaretçi sayıları ile ilgili bilgi veren Alexa; bu alanda hizmet veren ilk bağımsız servis olup, internet reyting sistemi olarak da tanımlanıyor. Alexa’nın verileri incelendiğinde, her ülkede hemen hemen aynı tablo ile karşılaşılıyor ve en çok ziyaret edilen ilk üç site değişmiyor. İlk 10’da yer alan sitelere bakıldığında ise e-ticaret alanında tüm dünyada faaliyet gösteren iki firma ön plana çıkıyor. Türkiye’de ise durum biraz daha farklı. İlk üç sıra dünya ile paralellik gösterirken, diğer ülkelerden farklı olarak ilk 10 arasında %100 Türk sermayeli bir e-ticaret platformu olan sahibinden.com yer alıyor. Sahibinden aynı zamanda listede yer alan Türk siteleri arasında da dördüncü sırada bulunuyor.

Konu ile ilgili Aksoy Group Yönetim Kurulu Üyesi Mert Aksoy yaptığı açıklamada “Kullanıcılarımızdan gördüğümüz bu ilgiden dolayı çok mutluyuz. Platformumuz ayda 1,1 milyardan fazla bir ziyaret trafiğine sahip. Alexa verilerine göre diğer ülkelerde en çok ziyaret edilen ilk 10 site arasında e-ticaretin global oyuncuları yer alırken, Türkiye’de bir Türk e-ticaret sitesinin yer alması bizim için çok gurur verici bir durum” dedi. Bu rakamın aynı zamanda Türk halkının e-ticarete olan ilgisinin de arttığını gösterdiğini söyleyen Aksoy “Şu an platformumuzda yaklaşık 1 milyon 200 bin adet aktif ilan bulunuyor. Kullanıcılarımız mücevherden kozmetiğe, antika eşyalardan cep telefonlarına, çantadan dikiş makinesine hatta helikopterden deniz motosikletine kadar milyonlarca ürünü alabiliyor, ilan ücreti ödemeden satabiliyorlar. Sahibinden’in bu kadar geniş bir ürün portföyüne sahip olması şüphesiz ziyaret istatistiklerimizi de doğrudan etkiliyor. Kullanıcılarımızın bu ilgisine karşı portalımızı geliştirmeye, ihtiyaçlarına uygun ürünlere daha çabuk ve hızlı bulmalarını sağlamak için sunduğumuz hizmetleri çeşitlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yazan 23 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME