Samsung Mobil Cihazlar için 30nm Sınıfı yeni Flash Bellekler

32GB Samsung microSDGelişmiş yarı iletken teknolojisi çözümleri konusunda dünyanın öncü şirketlerinden olan Samsung Electronics yaptığı açıklamada mobil cihazlara yönelik iki adet yüksek yoğunluklu bellek çözümünü pazara sunduğunu açıkladı. Yeni veri depolama çözümleri olan 64 GB moviNAND bellek cihazı ile 32GB mikro güvenlikli dijital (microSD) bellek kartı, cep telefonu tasarımcılarının gelişmiş, kompakt, yüksek yoğunluklu bellek gereksinimlerini karşılıyor.

Samsung Electronics Türkiye IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, “Samsung’un yüksek yoğunluklu bellek çözümleri, bilgi-işlem sistemlerinin veri depolama kapasite seviyelerini cep telefonlarına taşıyor. 64GB yerleşik bellek, moviNAND ve 32GB microSD kart mobil cihazların veri depolama yoğunluğunu önemli ölçüde artırıyor ve tüketicilerin bellekle ilgili gereksinimlerini karşılayarak, mobil ve BT cihaz kapasitelerindeki artışta yepyeni bir çığır açıyor” dedi.

Bellek çözümleri Samsung’un gelişmiş 36 gigabayt NAND flaşına dayanıyor. 1.4mm uzunluğunda olan 64GB moviNAND, 16 adet 30nm-sınıfı 32Gb MLC NAND yonga ve kontrol biriminden oluşuyor. 17 katmanlı yığına 30 mikron kalınlığında yonga ve gelişmiş paket teknolojisi kullanılarak ulaşıldı. Yeni 64GB çözüm ile Samsung’un kendi geliştirdiği yerleşik bellek moviNAND artık 64GB, 32GB, 16GB, 8GB ve 4GB yoğunluk seçenekleri ile sunuluyor.

Bu ay geliştirilen 32GB microSD kart, sekiz adet 32GB NAND bileşeni ve kart kontrol birimi içeriyor. Sektörün en yüksek kapasiteli, üretime hazır microSD kartı Samsung’un gelişmiş 30nm sınıfı 32GB NAND flaş bellek teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Daha önceleri, üretimde olan en yüksek yoğunluklu microSD kartı 16GB kapasiteye sahipti ve 40nm sınıfı 16GB NAND tabanlıydı. Yeni 32GB kart 1 mm. kalınlığında. Kartın cep telefonuna yerleştirilen bölümü ise yalnızca 0.7 mm uzunluğunda.

Pazar araştırma şirketi iSuppli’ya göre, 32GB ve daha yüksek kapasiteli bellek kartlarının yer aldığı global NAND flaş bellek pazarının 2010’da 530 milyon adete, 2013 senesinde de 9.5 milyar adede ulaşması bekleniyor(16Gb ve muadilleri sınıfında).

Yazan 01 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME