Samsung, tüketici elektroniği alanında dünyanın en beğenilen 2. markası

image001Fortune, her yıl gerçekleştirdiği “En Beğenilen 50 Şirket” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Tüketici elektroniği alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Samsung Electronics, Fortune dergisinin araştırmasında dünyanın en beğenilen 2. şirketi seçildi, genel sıralamada da 42’inci sırada yer aldı. Elektronik kategorisinde bir çok rakibini geride bırakarak ikinci sıraya yerleşen Samsung Electronics, aynı zamanda Güney Kore’nin en beğenilen şirketi seçildi.

Fortune dergisinin “En Beğenilen 50 Şirket” araştırması, dünyanın dört bir yanından seçilen bin 400 şirket ile başlıyor. Daha sonra her uluslararası endüstriden en büyük 15 ve her endüstriden 10 şirketin seçilmesiyle 33 ülkeden 667 şirkete indirilen araştırmada 4 bin 170 yönetici ve direktör, belli kriterlere göre seçim yapıyor.

Listenin tamamına ulaşmak için http://money.cnn.com/magazines/fortune/mostadmired/2010/industries/13.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan 16 Mart 2010 Salı. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME