Samsung’un “bada” kullanan ilk telefonu “Wave”

bada_waveAmerika cep telefonu pazarının en büyük cep telefonu üreticilerinden olan Samsung Barcelona’ da düzenlenen Dünya GSM Kongresi öncesinde kendisine ait akıllı yazılım “bada” yı kullanan ilk telefonu Wave’ i tanıttı.
Kökleri Kore’ ye dayanan firma “bada” ile birlikte eski nesil normal telefonlarda kullanılan TouchWiz sistemini yeni nesil akıllı telefonlar üzerinde kullanmaya başladıklarını açıkladı. Samsung bu hamle ile ürettiği akıllı telefonlarda Google’ a ait Android ve Nokia’ ya ait olan Symbian işletim sistemleri ile birlikte yeni bir işletim sistemine de kavuşmuş oldu. Samsung yeni akıllı telefonu ile piyasasındaki rakipleri Apple iPhone ve Blackberry ile olan mücadelesini yeni bir seviyeye çekmiş görünüyor.
Samsung’ un telefonlardan sorumlu departman Başkanı J. K. Shin açıklamasında, bada ile amaçlarının akıllı telefon pazarını genişletmek ve bütün dünyada eski nesil normal telefon kullanan insanların da akıllı telefon kullanabilmesini sağlamak olduğunu belirtti. Wireless Show Samsung
Samsung’ un yeni akıllı telefonu Wave aynı Apple iPhone gibi dokunmatik bir ekrana sahip. Wave’ in dokunmatik ekranı kullanılan “organic light emitting diodes” (OLED) teknolojisi sayesinde kullanıcılara yüksek renk doygunluğu ve çözünürlük sunuyor. Telefonun Nisan ayın içerisinde piyasaya çıkacağını açıklayan Samsung, bu tarihin sadece Amerika pazarı için mi yoksa tüm dünya için mi geçerli olduğunu açıklamadı, ayrıca ürünün fiyatı ile ilgili bir bilgi de verilmedi.

Yazan 15 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME