Samsung’dan stil sahibi yeni ES serisi fotoğraf makineleri

Samsung_ES70Tüketici elektroniği alanında pazarda büyük pay sahibi olan ve geliştirdiği yeniliklerle ödüller kazanan Samsung, popüler ES-serisi dijital fotoğraf makinelerine ES70 ve ES65 modellerini ekledi. Bu iki stil yansıtan, kullanımı kolay, kompak dijital fotoğraf makinesi tüketicilere bir dizi etkileyici, gelişmiş özelliği birarada uygun fiyatla sunuyor.

Tüketicilere katma değerler sunan Samsung ES-serisi yeni ES70 ve ES65 modelleri ile de bu geleneği sürdürüyor.  Çekici tasarımlarının yanısıra, bu yeni fotoğraf makineleri amatör fotoğrafçılara bile giriş seviyesinde dijital fotoğraf makinelerinde yer almayan geniş açılı lensler, daha uzun menzilli zum, Smart Auto ortam tanıma teknolojisi gibi otomatik fonksiyonlarla daha fazlasını yapabilme olanağı sunuyor.

12.2 megapiksellik ES70 ve 10.2 megapiksellik E65 ile amatör fotoğrafçılar yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak sağlayan daha güçlü lenslerin faydalarından yararlanabiliyor.  Her iki model de 3x optik zumlu, 35 mm lensli geleneksel modellere göre çok daha fazla esneklik sağlayan 5x optik zumlu, yüksek kaliteli 27mm geniş açılı Samsung lenslere sahip… Samsung ES70 ve ES65 ayrıca Samsung’un gelişmiş Dijital Görüntü Sabitleme teknolojisini de içeriyor. Bu teknoloji, bulanıklığı azaltmaya yardımcı olurken, aynı zamanda yeni fotoğraf çekmeye başlayanlar için de etkileyici görüntüleri yakalamayı daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, ES-Serisi dijital fotoğraf makinelerinin arka yüzlerinde geniş LCD ekranlar yer alıyor. Bu geniş ekranlarda çekilecek kare düzenlenebildiği gibi, çekilmiş fotoğraflar da rahatlıkla incelenebiliyor. ES70’te 2.7 inç genişliğinde 230K LCD yer alıyor; ES65’te ise 2.5 inç genişliğinde 230K LCD ekran bulunuyor. Hem ES70, hem de ES65 saniyede 30 kare kayıt edebilme özellikli standart çözünürlüklü video kayıt (640X480) fonksiyonu sunuyor.

Akıllı  Otomatik Kontroller

Yeni ES-Serisi fotoğraf makinesi modelleri bir dizi otomatik kontrol özelliği sunuyor. Bu özellikler arasında, Samsung’un gelişmiş ortam tanıma teknolojisi, Smart Auto da yer alıyor. Kullanıcıların fotoğraf çekme yöntemlerini mümkün olduğunca basitleştirmeye yönelik olarak tasarlanan Smart Auto teknolojisi sayesinde artık kullanıcılar çektikleri fotoğrafın yanması, fazla karanlık olması ya da bulanık çıkması konusunda endişe etmiyor. Smart Auto görüntü kompozisyonunun renk, parlaklık, hareket, çekilen özne gibi kilit unsurlarını analiz ediyor ve mümkün olan en iyi sonucu verecek çekim ortamı modunu seçiyor.

Smart Auto’nun yanısıra, ES70 ve ES65 ayrıca Samsung’un Mükemmel Portre Sistemi’ni de sunuyor. Bu sistem mükemmel portre fotoğraflar çekmeye yardımcı olan bir dizi otomatik teknolojiyi içeriyor. Mükemmel Portre Sistemi’nin öne çıkan özellikleri arasında yer alan Yüz Tanıma, Gülümseme Çekimi modu ile Kapalı Göz Tespiti teknolojileri otomatik tespit özellikleri ile fotoğrafını çekeceğiniz kişiyi gülümserken yakalamanıza, gözleri kapalı çıkacaksa uyarmanıza olanak sağlıyor. Bir diğer gelişmiş özellik de Kırmızı Göz düzeltme modu. Fotoğraf makinesinin bu özelliği flaş kullanıldığında ortaya çıkabilen kırmızı göz sorununu fotoğraf üretilmeden otomatik olarak düzeltiyor ve kullanıcının fotoğraf çekildikten sonra, baskı işleminden önce kırmızı gözleri düzeltmek için harcayacağı zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Mükemmel Portre Sistemi Samsung’un Kusursuz Güzellik Çekimi teknolojisini de içeriyor. Bu benzersiz teknoloji fotoğrafı çekilen kişinin yüzündeki kırışıklık, leke ve ben gibi küçük estetik kusurları fotoğrafta yok etmeye olanak sağlıyor. Bunun için de cildi pürüzsüzleştirmeye yönelik üç farklı düzenleme seçeneği sunuyor.

Yazan 18 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME