SanDisk için Türkiye Pazarı Pozitif

Bu yıl 25. yılını kutlayan SanDisk’in Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Distribütör Toplantısı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Bölge ülkelerinden 70’e yakın işortağının katıldığı toplantıda konuşan SanDisk’in Global Perakende ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Shuki Nir, Türkiye’nin yıldızının bölge pazarları arasında parladığını ve bu yıl agresif bir büyüme planladıklarını ifade etti.

SanDisk’in her yıl farklı bir ülkenin, farklı bir şehrinde düzenlenen Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Distribütör Toplantısı’nın bu yılki adresi SanDisk’in en çok büyüme gösterdiği pazarlardan biri olan Türkiye oldu. 22-24 Nisan tarihlerinde İstanbul’da Conrad Otel’de düzenlenen etkinlikte bölgeden 70’e yakın SanDisk yöneticisi ve iş ortağı buluştu.

Düzenlenen toplantı kapsamında, pazardaki son gelişmeler, yeni stratejiler ve SanDisk’in gelecek hedefleri masaya yatırılırken, SanDisk yöneticileri ve iş ortakları interaktif bir iletişim kurma şansı buldular.

‘Pazar 2013’de sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edecek’

Etkinlik için İstanbul’a gelen SanDisk’in Global Perakende ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Shuki Nir, 2013’de flash bellek endüstrisinin sağlıklı bir şekilde büyümesini sürdüreceğini kaydederken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mobilitenin gelişmesi, artan akıllı cihaz sahipliği, içeriğin çeşitlenip zenginleşmesi gibi eğilimler flash bellek sistemlerine olan ihtiyacı günden güne çığ gibi büyütüyor. 2016 itibariyle her mobil cihaz için 34 GB’lık bir ihtiyacın oluşacağı öngörülüyor. Diğer yandan kurumların SSD’ye (solid state drive) olan talebi de artış eğiliminde. Perakende kanalında globalde liderliğini sürdüren SanDisk olarak, hızla büyüyen bu pazarda müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı sürdüreceğiz. Bu yıl yüksek performans, yüksek kapasite ve ürünlerimizin en doğru birleşimi konularına olan odağımızı artırıp pazardaki lider konumumuzu daha da güçlendireceğiz”.

‘Orta Doğu ve Afrika Bölgesi her iki yılda bir katlanarak büyüyor…’

Shuki Nir’den sonra söz alan SanDisk EMEA Bölgesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pascal De Boer, Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi’nde süreklilik arz eden bir büyüme gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. SanDisk’in bir Fortune 500 şirketi olduğunu hatırlatan Boer, şöyle konuştu: “SanDisk olarak dünya çapında 4,500 çalışanı ve edindiği 4,400 patentiyle de kanıtladığı Ar-Ge’deki liderliğinin kattığı değerlerle her yıl pazarın üstünde bir oranda büyüyoruz. 2012’yi 5.1 milyar dolar bir ciroyla kapatan SanDisk’in bu cirosu ve büyümesi içinde Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi 2012’de en çok payı alan bölgemiz oldu. MEA bölgesinde ciromuz her 2 yılda bir katlanarak artıyor. Önümüzdeki dönem özellikle Afrika pazarına daha da çok odaklanarak bu ciddi büyüme oranlarını devam ettireceğiz.”

‘Türkiye SanDisk için pozitif bir şekilde büyüyen bir Pazar’

SanDisk MEA Bölge Satış Müdürü Tareq Husseini, Türkiye pazarının firma için önemine dikkat çekti. Yüksek çoğunluğu genç nüfustan oluşan ve 75 milyon insanın yaşadığı Türkiye’ye bakıldığında bölgenin en geniş pazarlarından biri olarak öne çıktığını ifade eden Husseini, özellikle mobil pazarın büyüme trendinde olduğunun, bunun da SanDisk için dikkate değer bir potansiyel oluşturduğunun altını çizdi.

Yazan 19 Mayıs 2013 Pazar. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME