SAP eş başkanlı yapıya geçiyor

sap_logo_1

SAP AG, SAP Mütevelli Heyeti ile CEO Leo Apotheker arasında varılan anlaşma gereğince, Leo Apotheker’in SAP Yönetim Kurulu Üyesi olarak sözleşmesinin uzatılmayacağını duyurdu. Leo Apotheker, CEO’luk ve SAP Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. SAP Yönetim Kurulu, Leo Apotheker’e SAP’de geçirdiği 20 yıl süresince SAP’ye yapmış olduğu olağanüstü katkılardan dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

SAP Yönetim Kurulu, SAP Mütevelli Heyeti’nden çıkan karara uygun olarak, SAP’nin yönetimini eş-başkanlı (Co-CEO) bir yapıyla sürdüreceğini açıkladı. Saha Organizasyonları Başkanı olarak Bill McDermott ve Ürün Geliştirme Başkanı olarak Jim Hagemann Snabe atandı. Halihazırda her iki başkan da, SAP Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Bununla birlikte, SAP’nin CTO (Chief Technology Officer)’su Vishal Sikka, SAP Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. SAP Mütevelli Heyetinin isteği üzere, SAP’nin kurucu ortağı ve SAP Mütevelli Heyeti’nin Başkanı Hasso Plattner, yeni yapılanmada SAP’nin yeni liderlerine teknoloji ve ürün geliştirme konularında danışmanlık verecek.

Hasso Plattner konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “SAP’nin yeni yönetim kurulu,      SAP müşterilerinin ihtiyaçlarına göre yapılan ürün inovasyonlarının daha iyi olmasını sağlayacaktır. Oluşturulan yeni liderlik yapısı ile SAP, 2010 yılında da stratejilerini, karlı büyüme hedefini ve kurumsal yazılım pazarındaki liderliğini yeni inovasyonlarıyla sürdürecektir” dedi.

Yazan 10 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME