SAP, Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında

Lider yazılım şirketi SAP, İnsan Kaynakları alanında hayata geçirdiği başarılı çalışmalarıyla Top Employers Institute tarafından “En İyi İşveren’ sertifikası ile ödüllendirildi.

Çalışanlarına dokunan uygulamalarıyla her yıl ödüllerine bir yenisini ekleyen SAP Türkiye, 2016’nın ardından bu yıl ikinci defa Top Employers Institute tarafından “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü. Türkiye’de sertifikaya başvuran şirketler arasında en yüksek puanı alarak sıralamada birinci oldu. SAP Türkiye coğrafi konumu itibarıyla Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu için ayrı ayrı verilen “En İyi İşveren” sertifikası ile de ödüllendirildi. Top Employers Institute, her yıl uluslararası çapta düzenlediği araştırmayla, uçtan uca yetenek yönetimi süreçlerini başarıyla yürüten, çalışanları için keyifli çalışma ortamı ve yaratıcılığın, dinamizmin, çeşitliliğin önemli olduğu bir şirket kültürü oluşturan dünyanın öncü işverenlerini belirliyor.

2017 Top Employers Institude global araştırmasına göre SAP, 3 bölgede ve 15 ülkede ‘En İyi İşveren’ Sertifikasına sahip olarak İnsan Kaynakları uygulamaları ile dünyanın önde gelen kurumları arasında yer aldı.

SAP Türkiye İK Direktörü Hande Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada: İki yıl üst üste Top Employers Sertifikası’nı almaya layık görüldüğümüz için mutlu ve gururluyuz. Yetenek yönetimi adı altında toplandığımız tüm süreçlerimiz: işe alım, oryantasyon, ücretlendirme, ödül, performans yönetimi, yedekleme, öğrenme, kariyer yönetimi gibi detaylı bir analizden geçirildi. SAP Türkiye olarak bir taraftan insan kaynakları süreçlerimizi dijitalleştirirken bir taraftan da insan odaklı uygulamaları çeşitlendirmek bizler için büyük önem taşıyor. İnsan kaynakları yönetimine getirdiğimiz yenilikçi yaklaşım; bizlere yaratıcılığımızı kullanabildiğimiz, eğlenebildiğimiz, takdirin ve ödüllendirmenin önemli olduğu, sağlık, aile hayatı, spor, sosyalleşme gibi konulara önem veren, iş ve özel hayat dengesini gözeten, takım ruhu ile hareket eden ‘mutlu’ bir şirket kültürü yaratma imkânı tanıyor. SAP Türkiye olarak önümüzdeki dönemlerde de fark yaratan insan kaynakları uygulamalarımız ile çalışanlarımız için en iyi çalışma koşullarını oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lider şirketi SAP, Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, İsrail, İtalya, Meksika, Hollanda, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Birleşik Krallık ve A.B.D dâhil olmak üzere toplam 15 ülkede ‘En İyi İşveren’ sertifikasını almaya hak kazandı. Ayrıca SAP; bölgesel olarak başarılı İK uygulamarı ile Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika bölgelerinde de “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü.

Yazan 14 Mayıs 2017 Pazar. Kategori Güncel, Kurumsal, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME