Satürn’den burslu yurt dışı eğitimi fırsatı

Satürn_burslu_eğitimTeknoloji ürünleri mağazalar zinciri Saturn, üniversiteyi kazanmış veya üniversitede okuyan gençlere Almanya’da burslu üniversite eğitimi imkanı sağlıyor. Ingolstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde İşletme ve Perakende Yönetimi alanında gerçekleştirilecek eğitimde, ayrıca öğrencilere aylık brüt 1.000 euro burs da sağlanıyor.

Hem çalışıp hem de eğitim görme imkanı sunan programda öncelikle İş İdaresi (işletmecilik) konusunda temel dersler ve ardından perakende yönetimi alanındaki daha ileri düzey derslerle eğitim verilecek.

İngilizce verilen eğitim programının ara tatillerinde ise derslerle ilgili stajlar gerçekleştirilecek. Ayrıca eğitim süresi boyunca Saturn aylık brüt 1.000 euro bursla öğrencilere de destek olacak. Yedi dönem sürecek olan eğitim sonunda öğrenciler lisans derecesi ile mezun olacaklar.

16 Avrupa ülkesinden yüzlerce öğrenci ile buluşma fırsatı!

Media Saturn Holding bünyesinde yürütülen proje, şu anda içlerinde Avustralya, İsviçre, İtalya, İspanya, Rusya, Çin ve Fransa’nın da olduğu 16 ülkede uygulanıyor. Programa seçilecek öğrencilerin Avrupa öğrencileri ile kaynaşma fırsatı bulacağı Ingolstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, gelenekselle modernin buluşmasına mükemmel bir örnek oluşturuyor.

Kış döneminde (Eylül) başlayan program için başvuruların 28 Şubat 2010 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

BAŞVURACAK ADAYLARLA İLGİLİ ŞARTLAR:

  • Adayların 18-24 yaş aralığında olmaları gerekmektedir.
  • Adayların liseden mezun ve üniversite sınavından minimum 160 puan almış veya üniversitede okuyor olması (denklik sorunu olmaması) gerekmektedir.
  • Adayların başvuruları turkey@media-saturn.com ( Referans Numarası: MS-STDY 2010 ile) üzerinden alınacak olup uygun bulunan adaylarla İnsan Kaynakları departmanı tarafından mülakatlar gerçekleştirilecektir. Media-Saturn Holding/Almanya adayları yerel elemeden sonra internet üzerinden online değerlendirmeye tabi tutacak ve seçilen adaylarla İngilizce telefon mülakatı yapılacaktır.
  • Adayların üniversiteye kaydolabilmeleri için uluslararası geçerliliği olan İngilizce testi TOEFL veya IELTS’ten yeterli puanı almaları gerekmektedir. Bu puan en az 80 olarak belirlenmiştir.  Adaylar, tüm bu aşamalardan geçtikten sonra Media-Saturn Holding ile bir kontrat imzalayacaklardır. Bu kontratla, Media Saturn Holding bünyesinde “Uluslararası Perakende Yönetimi” eğitim programına katılan adaylara her ay 1,000 Euro ödenecektir.
  • Öğrencilerin üniversiteden mezun olabilmeleri için Media-Saturn konulu bir tez hazırlamaları gereklidir. Tez, İngilizce ve en az 60 sayfa olmak zorundadır. Tez ve sınavlar dışında öğrenciler sözlü sınavlara da tabi tutulacaktır.
  • Bu eğitim programını başarıyla tamamlayanlar Media-Saturn Holding bünyesinde tercih ettikleri ülkede ve departmanda ‘’Management Trainee’’ olarak işe başlama imkanına sahip olacaklardır.

Eğitim programıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.saturn.biz.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan 12 Ocak 2010 Salı. Kategori Fotolar, Kariyer, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME