Seagate HDD’lere yeni bir boyut getiriyor

seagate

Seagate’in piyasaya sürmeye hazırladığı 5400 rpm’lik bu HDD ile yeni laptop ve netbook sınıfları doğacak gibi duruyor.

Seagate Technology’nin bugün yaptığı açıklamada, Momentus Thin adı verdikleri ürünün Dünya’nın en ince laptop ve netbook hard diski olduğunun altı çizerek özellerini de şu şekilde sıraladılar, 7 mm kalınlığa sahip ki bu geleneksel olan ürünlerde 9 mm ve şu an piyasada var olan ürünlere göre %25 oranında daha ince olma özelliğini taşıyor.

5400 rpm’lik Momentus Thin’de 250 GB ve 160 GB’lık hafıza boyutlarından biri seçilebilirken ve SATA 2.0 3Gbit/sec kullanılıyor, aynı zamanda 8MB’lık ön belleğede sahipler.

Momentus Thin’in önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulacağı beklenirken, satış tutarı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu yeni teknoloji ile birlikte hali hazırda üretilen ve kullanılan laptop ve netbooklarda varolan Harddisk kutularının olduğu bölmeler ile uyumlu olmayacağı için yeni bu diskleri kullanmak isteyen üreticiler Seagate’e uygun bir sınıfla tüketicilerin karşısına çıkacak gibi duruyor.

Yazan 15 Aralık 2009 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME