Seagate Son Çeyrekte 3.5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Dijital dünya büyüdükçe yatırımlarının yönünü teknoloji firmalarına çeviren girişimciler para kazanmaya devam ediyor. Bu dünyanın önemli parçalarından birisini oluşturan donanım ayağının önemli markalarından, veri depolama çözümleri üreticisi Seagate yatırımcılarını son çeyrekte de memnun etti.

29 Mart 2013 tarihinde sona eren 2013 mali yılı 3. Çeyrek sonuçlarını açıklayan Seagate, bu dönemde 3.5 milyar $ gelir elde ederken, %26.9 Borsaoranında brüt kar, 416 milyon $ net gelir ve hisse senedi başına 1.13 $’lık kazanç elde edildiğini bildirdi. 3.5 milyar $’lık gelirin 678 milyon $’lık kısmı operasyonel işlemlerden sağladı.

Çeyreğin değerlendirmesini Seagate CEO’su Steve Luczo yaptı: “Seagate’in bu çeyrekteki sonuçları gücünün göstergesidir. Bulut bilişim, açık kaynak sistemi ve mobilite sürekli artış gösteren trendler olarak karşımıza çıkıyor. Her birini kişisel ve kurumsal bulut ortamı açısından değerlendirdiğimizde Seagate’in öncülük ettiği veri depolama teknolojisine muazzam fırsatlar sağlıyor. Yakın gelecekte, veri depolama çözümleri içerisinde liderliğimizi genişletecek yeniliklerle, gerçekleştirdiğimiz operasyonel işlemlerde daha fazla verimlilik elde ederken, hissedarlarımıza daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

Yazan 11 Mayıs 2013 Cumartesi. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME