Seagate’den Yeni Diskler!

diskVeri depolama alanında dünya lideri konumunda bulunan Seagate, bulut bilişim altyapısı ve geniş ölçekli veri merkezleri için geliştirilen “enterprise” sınıfı iki hard diskini tanıttı. Seagate Terascale HDD ve Seagate Enterprise Performance 10K HDD v7. Her iki yeni cihaz da düşük güç tüketimi ve yüksek kapasitede depolama yapabilme özelliklerine sahip.

Seagate Terascale HDD – Yüksek Kapasite, Büyük Tasarruf

3.5 inçlik enterprise sınıfı SATA HDD’lerde, 4 TB ile en yüksek kapasite imkanını sunan Terascale, 7/24 düşük güç tüketimiyle ihtiyaç duyulan maksimum depolama kapasitesinin bir arada olduğu veri merkezleri oluşturuyor.

4.8 Watt kullanımı ile Terascale HDD, serinin güç tüketimi en az olan cihazlarından. Çoklu disk kullanılan alanlarda enerji kullanımını ve oluşabilecek maliyeti azaltan Terascale, benzersiz güvenirlik sağlıyor.

Seagate’in ISE (Anında Güvenli Silme) teknolojisine sahip Terascale, disk temizleme süresini saatlerden milisaniyelere düşürüyor. Çabukluk, güven ve kolaylıkla silme işlemini yaparken diskin yeni bir amaç için kullanılmasına da imkan veriyor. Para ve zaman tasarrufu oluşturuyor. Cihazın 6Gb/s SATA arabirimine sahip olması, daha düşük maliyetli altyapılara kolaylıkla uyum sağlamasını mümkün kılıyor.

Seagate Terascale HDD’nin dikkat çeken özellikleri

· 4TB’lık Yüksek Kapasite
· Düşük güç tüketimi
· 7/24 çalışan çoklu disk alanları için GB başına düşük maliyet
· Sistem güvenliğinde en iyisi
· Sistem birleştirme kolaylığı ve iyileştirilmiş hız performansı için 6 GB/s SATA bağlantısı
· Diskin kolay kontrolü ve disk içerisinde kolay değişiklik yapabilme

Seagate Enterprise Performance 10K HDD v7 – Yüksek Kapasite Yüksek Hızla Buluşuyor

Seagate’in diğer bir ürünü, Enterprise Performance 10K HDD’nin yeni versiyonu olan 2.5 inçlik 10.000 RPM’li Seagate Enterprise Performance 10K HDD v7.

1.2TB’lık kapasiteye sahip Enterprise Performans 10K HDD v7, yazma yoğunluğunun fazla olduğu işletmeler için ideal bir cihaz konumunda. Disk, Seagate’in PowerChoice™ teknolojisi sayesinde işlem yapmadığı anlarda kendisini bekleme konumuna alarak güç tüketimini düzenliyor. Ayrıca disk, güvenilir ve ileri seviyede hızlı depolama için 6Gb/s SAS bağlantı arabirimine sahip.

Seagate Enterprise Performance 10K HDD v7’nin dikkat çeken özellikleri

· 10.000 RPM’lik yüksek hız.
· 2.5 inç ebadındaki disk daha az yer kaplıyor.
· Seagate RAID Rebuilt teknolojisi ile veri kurtarımı daha hızlı ve daha güvenli gerçekleştiriliyor.
· Üzerinde değişiklik yapılarak farklı bir amaçla kullanılmak istenen ya da artık kullanılmaktan vazgeçilen disklerde silme işlemleri hızlı, güvenli ve kolayca yapılabiliyor.

Yazan 25 Temmuz 2013 Perşembe. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME