Şehir’de Kayıtlar Başladı

Sehir  ünüverstesiİstanbul Şehir Üniversitesi’nin TÜBİTAK-BİLGEM işbirliği ile yürüttüğü “Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Programı” kayıtları başladı. Program üst düzey eğitimlerle ülkenin “siber güvenlik” uzmanlarını yetiştirerek bu alandaki istihdam talebini karşılayacak.

İnternetin günlük hayatımızda öneminin artmasıyla birlikte sanal dünyadaki bilgi güvenliğinin önemi de aynı derecede artıyor. Aynı şekilde kamu kurum ve özel şirketlerin itibarları günümüzde, “Bilgi Güvenliği Mühendisleri”ne bir başka deyişle “siber güvenlik” uzmanlarına emanet ediliyor. Ülkemizde bu alandaki yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla yola çıkan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin “Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Programı” kayıtları başladı.

Son başvuru tarihi 6 Eylül

Yüksek lisans programı dahilinde; “Siber Güvenlik”, “Kriptoloji”, “Bilgi Sistemleri Yönetimi” ve “Ağ Güvenliği” gibi dersler yer alıyor. Bu derslerle öğrencilere, bilgi güvenliği konusunda bütüncül bir bakış açısı kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca öğrencilere bilgi sistemleri yönetimi becerileri kazandırmak için “Bilgi Sistemleri Proje Yönetimi”, yine hukuki boyutunda uzmanlaşmak isteyenler için ise “Siber Güvenlik Hukuku” dersleri sunuluyor. Program için son başvuru tarihi 6 Eylül 2013

“Türkiye’nin siber güvenlik uzmanlarını yetiştireceğiz”

İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Türe programın Türkiye’de ilklerden olma özelliğini taşıdığının altını çizerek, “Üniversitemizde başlatılan bu program, bilgi güvenliği konusunda ülkemizin önde gelen kurumu TÜBİTAK – BİLGEM ile birlikte geliştirildi ve yürütülecek. İlk yıl tezli programa 25, tezsiz programa 15 öğrenci alacağız. Program öncelikle bilgisayar, elektronik, mühendislik, fen, matematik ve istatistik gibi alanlardan mezun olanlara hitap ediyor. Programı başarıyla tamamlayanların kamu ve özel sektörde bilgi güvenliği konusunda yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacak. Yabancı dili iyi olanlar için yurt dışında da iş fırsatları bulunuyor” dedi.

Lisansüstü eğitimin adresi İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde lisansüstü düzeyde Bilgi Güvenliği Mühendisliği, Kültürel Çalışmalar, Modern Türkiye Çalışmaları, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Kamu Hukuku, Özel Hukuk, İşletme, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri ve Sistemler Mühendisliği Yüksek Lisans Programları ve Tarih Doktora programı sunuluyor.

Yazan 26 Ağustos 2013 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME