Şehrini kur, ilkokul arkadaşına bina sat!

Sosyal oyun geliştiricisi ve yayıncısı Gamester tarafından hazırlanan, oyuncuların kendi şehirlerini kurup kira geliri toplayarak ya da arkadaşlarının şehirlerinden bina satın alarak bir emlak kralı olmalarına imkan tanıyan şehir planlama ve emlakçılık oyunu Townster, Facebook üzerinden yayına başladı.

Gerçek hayatta iki odalı bir apartman dairesinde kirada oturuyor olmak, Gamester’ın geliştirdiği Townster’da kendi şehrini kurup kira gelirleriyle gününü gün etmeye engel değil. Sosyal etkileşim, oynanabilirlik ve eğlence odaklı yeni nesil dijital eğlence modelleri geliştirmek amacıyla 2009 yılında İstanbul’da kurulan Gamester’ın geliştirdiği ikinci oyun olan Townster, aynı zamanda online oyun piyasasının yükselen trendlerinden “sosyal oyun” kavramının Türkiye’deki ilk örneklerinden biri olma özelliğini de taşıyor. Tamamen Türkçe olan Townster oyununda, Bodrum evi, Safranbolu evi, Kebapçı, Nargile evi, Simitçi, Osmanlı Konağı ve Anıtkabir gibi yerel, kültürel ve tarihi binalar da bulunuyor.

Sosyal dünyadan kopmadan bilgisayar başında oyun oynama imkanı veren Townster’da oyuncular, arkadaşlarının kurdukları şehirlerdeki binaları da satın alabiliyor hatta isterlerse arkadaşlarına çeşitli hediyeler gönderebiliyor. Townster oyunculara var olan arkadaşlarıyla sıkı iletişim halinde olma olanağı tanımasının yanı sıra yeni arkadaşlar edinmeleri için de fırsat sunuyor. Oyuncular Townster oynayan diğer Facebook kullanıcılarıyla arkadaş oldukça haritalarını genişletiyorlar.

Geçtiğimiz ay ilk oyunu olan Bets on Friends’i Facebook’ta yayına sokan Gamester’ın geliştirdiği Townster oyunu http://apps.facebook.com/townster adresinden ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Yazan 11 Ekim 2010 Pazartesi. Kategori İnternet, Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME