Siemens, akıllı kart çözümlerini IT sektöründe de kullanacak

Siemens, Sağlık Sektörü bünyesindeki akıllı kart tabanlı çözümleri işini Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri çatısı altında yürütme kararı aldı

Siemens, IT hizmet sağlayıcısı olarak güvenlik çözümlerindeki deneyimini, Sağlık Sektörü bünyesindeki akıllı kart teknolojisi ve çözümleri alanındaki uzmanlığıyla birleştiriyor. Bu hamleyle Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, entegre güvenlik çözümleri alanında sunmuş olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, bu önemli pazarda daha fazla büyümek amacıyla sektör içindeki faaliyetlerini güçlendirdi.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri CEO’su Christian Oecking, akıllı kart güvenlik çözümlerinin sadece işletmelerde değil kamu sektöründe de giderek artan bir öneme sahip olduğuna dikkat çekerek, “Örneğin, elektronik pasaportların devam eden ve planlanan projelerine, ID kartlara veya sürücü belgelerine bakın” diye konuştu.

Bu tür çözümler çok çeşitli uygulamalar içeriyor: Bunlar özel işletmeler ve kamu kurumları içindeki binalara ve IT sistemlerine erişme imkanı tanıyor. Ayrıca akıllı kart; belgelere yasal olarak bağlayıcı bir elektronik imza eklemek veya e-postalar ile sabit disklerin içeriklerini çözmek amacıyla da kullanılabiliyor. Hassas veriler ve bilgiler yetki dışı erişime karşı korunabilir. Kişisel kimlik kartları veya sürücü belgeleri gibi elektronik kimlik kartları, vatandaşların e-devlet veya e-ticaret gibi çevrimiçi hizmetlere daha kolay ve daha güvenli bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Kişilerin ayrı ayrı tanınmasına imkan veren kart kullanılarak belirli bir sağlayıcının ilgili internet sitesine giriş yapılabiliyor. Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Sivil ve Ulusal Güvenlik İş Bölüm Başkanı Harald Jung, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri stratejisi bütünsel çözümler sağlamayı içerir. Güvenlik ürünleri ve fonksiyonları, herhangi bir IT altyapısının önemli unsurlarıdır. Bu, devlet dairelerinin veya sağlık hizmetlerinin modernizasyonu için olduğu kadar herhangi bir endüstriye ait işletmeler için de geçerli. Kamu sektörü için çok sayıda ulusal ve uluslararası güvenlik projeleri gerçekleştirdik ve Sağlık Sektörü’ndeki mevcut akıllı kart teknolojisi portföyümüz ideal bir tamamlayıcı konumunda. Uzmanlığımızı bir araya getirerek tüm müşterilerimize kapsamlı, bütünsel güvenlik çözümleri sunma imkanına kavuşacağız”.

Yazan 10 Mayıs 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME