Siemens Sanat’ta “Sınırlar Yörüngeler 07-08” yarışması başlıyor

Siemens Sanat logoTürkiye’de güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından genç sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında düzenlenen “Sınırlar Yörüngeler” yarışmasının bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. “Sınırlar Yörüngeler 07-08” yarışması için başvurular 15 Şubat’ta başlıyor.

Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya  hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla katılmak mümkün olabiliyor. Başvuru sahipleri yarışmaya son üç yıl içerisinde her türlü içerik ve malzeme ile üretmiş oldukları en fazla üç eserle katılabiliyor. Adayların Siemens Sanat’ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 9 Nisan 2010 Salı günü saat 17.00’ye kadar Siemens Sanat’a ulaştırmaları gerekiyor.

Genç yetenekleri ve güncel sanatı desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, Canan Beykal, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün, Gülçin Özdemir ve Emre Zeytinoğlu’ndan oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu görev alacak.

“Sınırlar Yörüngeler” yarışması sonucunda, sergilenmeye layık görülen genç sanatçıların çalışmaları Mayıs ayından itibaren Siemens Sanat’ta seyircisiyle buluşacak. Genç sanatçıların kendilerini ifade edebilme yetisini harekete geçirmek üzere düzenlenen yarışma, başarılı görülen yapıtların sergileneceği ‘Sınırlar Yörüngeler 07’ ve ‘Sınırlar Yörüngeler 08’ isimli iki etkinlikle devam edecek.

Ayrıntılı bilgi, yarışmanın şartnamesi ve katılım formu www.siemenssanat.com web sitesinden edinilebilir.

Yazan 28 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Kurumsal, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME