Şimdi de sarhoş sürücülerin isimleri Twitter’da

twittTeksas’ın Montgomery eyaletinde alkollü araba kullanmaktan yakalandıysanız, yakınlarınız bunu sizden önce Twitter’dan duymuş olabilirler.

Yerel bölge avukatlık bürosunun kararına göre Christmas ve yeni yıl arifesi arasında alkolü araç kullanmaktan ceza alanların isimleri Twitter’da yayınlandı.

Yerli halkı sarhoş araba kullanmaktan vazgeçirmek için vasıta suçları bölge savcısı bir gün bu fikirle mahkemeye çıktı. Savcının amacı alkollü insanların arabalarına binmeden önce 2 kere düşünmelerini sağlamak.

Houstan bölgesinde de noel tatilinde ki gibi hafta sonu tatilinde de ceza alanların isimlerini yayınlamaya başlayacak.

İnternetteki hukukçular bloğunda avukat Venkat Balasubramani sadece ” Gerçeklerin kamu tarafından biliniyor olması ve medya tarafından ulaştırılabilir olması savcının bu gerçekleri aktif olarak duyurduğu anlamına gelmez “ diye yazdı,

Deipraam bazı eleştirileri reddetti. “Biz bilgileri kamunun önüne koymuyoruz, bilgiler ulaşılmaz” dedi. Ve devam etti “ Bizim bölgemizde yaklaşık 6 milyon insan yaşıyor ve eğer ben birilerinin ismini Twitter’a koyuyorsam bu onun doğrularını dürüstçe yargılaması içindir”

Alkolüyken tutuklananların isimleri Attorney Brett Ligon’un Twitter sayfası üzerinden ulaşılabilir.

Böyle bir uygulama bizim ülkemize de yapılsa nasıl sonuçlar alınır bilinmez ancak 1 kişiyi bile alkollü araba kullanmaktan vazgeçirecekse uğraşmaya değer gibi gözüküyor.

Yazan 04 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME