Software AG ve IDS Scheer AG entegrasyonu başladı

SB_LogoSoftware AG ve IDS Scheer AG arasındaki hakimiyet ve kâr transferi anlaşması kayıtlara geçti. İki şirketin operasyonel entegrasyonu başlıyor.

Software AG’den yapılan açıklamaya göre, SAG Beteiligungs GmbH ve IDS Scheer arasındaki hakimiyet ve kâr transferi anlaşması Saarbrucken Bölge Mahkemesi tarafından kayıtlara geçirildi. 11 Şubat 2010 tarihinde kaydedilen anlaşma, böylece yasal açıdan da geçerli hale geldi. İki şirketin operasyonel süreçlerinin entegrasyonuna hemen başlanacak. 15 Şubat itibariyle iki şirket, ortak yönetim altına girdi ve maliyet sinerjileri gerçekleştirilebilir hale geldi. Bu durum, Software AG’nin 2010 mali yılı için öngördüğü gelir ve kazanç artışını destekleyecek.

Anlaşma, 8 Ocak 2010’da IDS Scheer AG’de yapılan olağanüstü genel kurulunda onaylandı. Bu tarih itibariyle hiçbir itiraz gelmedi. Böylece, anlaşmanın ticari kayıtlara geçirilmesinin önünde engel kalmadı. Halihazırda, Software AG, IDS Scheer AG hisse senetlerinin yüzde 91’ini elinde bulunduruyor. Geriye kalan azınlık hissedarlar, anlaşmada belirtildiği üzere, hisse başına 15,10 avroluk tazminat hakkına sahip bulunuyor. Nakdi uzlaşma teklifi kısa süre içinde açıklanacak.

Software AG, yukarıdaki gelişmeden bağımsız olarak, IDS Scheer AG’nin satın alınmasını bir birleşmeyle tamamlamak istiyor. Bu birleşme sürecinin bir parçası olarak, azınlık hissedarlar, IDS Scheer hisselerine karşılık Software AG hisseleri alacaklar. Bu nedenle Software AG, kendi hisselerinin 400.000 adede kadar olan kısmını geri satın alıyor. Software AG, tüm satın alma işlemlerinin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını tahmin ediyor.

Yazan 06 Mart 2010 Cumartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME