SolidWorks, ilk Türkçe 3D yazılımı müjdesiyle Türkiye ofisini açtı

SolidWorks_RoboticsArmTürkiye ekonomisinde son 10 yılda yaşanan gelişme, imalat sanayisinin ihracat kapasitesindeki muazzam artış, söz konusu sektörlere teknoloji desteği sunan firmaların Türkiye’ye yönelik ilgisini de artırdı. Makine, ekipman, plastik parça, tüketici elektroniği, beyaz eşya ve otomobil gibi endüstriyel ürünlerin tasarımında temel bileşen olan 3D CAD yazılımları dünyasının lideri SolidWorks, pazardaki konumunu daha da güçlendirmek için Türkiye ofisini hizmete açtı. Ofisin açılışı SolidWorks’ün 2010 versiyonunun Türkçeleştirildiği müjdesi eşliğinde yapıldı. Böylece Türkiye’deki kullanıcılar ilk defa Türkçe 3D CAD yazılıma kavuştular.

SolidWorks Türkiye ofisi, ülke operasyonlarından sorumlu satış yöneticisi Murat Tüzüm tarafından yönetilecek. Ofis, firmanın Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Yöneticisi Marco Gazzetto’ya bağlı olarak faaliyet gösterecek.

Murat Tüzüm, SolidWorks’ün Türkiye ofisinin açılışının duyurulduğu basın toplantısında, Türkiye pazarında çok güçlü bir konumda bulunduklarını, Türkiye pazarındaki paylarının dünyadakinden daha yüksek düzeyde olduğunu belirtti. Tüzüm, pazarı daha iyi tanımak ve kuramsallaştırmak için ofis açtıklarını söyledi. Türkiye’nin büyük bir sanayi ülkesi ve ihracatçısı olduğuna dikkat çeken Tüzüm, ülkenin üretim kapasitesinin güçlü, kullanımı kolay, yaratıcılığa imkan veren yazılım ürünlerine gerek duyduğunu, SolidWorks’ün mühendis, tasarımcı ve sanayicilere tam da bunu sunduğunu belirtti. Küresel krizin etkisinin sürdüğü 2009 yılında Türkiye pazarının SolidWorks açısından büyüyen birkaç pazardan birisi olduğunu söyleyen Tüzüm, büyümek ve kullanıcı sayısını artırmak için önlerinde büyük fırsatlar olduğunu belirtti.

Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 10 ülkenin bölge müdürlüğünü yürüten Marco Gazzetto ise, SolidWorks’ün 2008 cirosunun 407 milyon dolar olduğunu, 2009 yılında da başarılı bir dönem geçirdiklerini ve Türkiye pazarının ortalamanın üzerinde büyüyerek, toplam ciroya önemli katkı yaptığını söyledi. Türkiye pazarının en hızlı büyüyen SolidWorks pazarlarından birisi olduğunu söyleyen Gazzetto, Türkiye’deki kullanıcı sayısının İsrail’in 2,5 katı, Yunanistan’ın ise 20 katı olduğuna dikkat çekti. SolidWorks’ün kullanıldığı sektörler ve kullanılarak geliştirilen ürünler hakkında bilgi veren bölge müdürü, ‘yeşil’ ve ‘sürdürülebilir tasarım’ kavramları konusunda da açıklamalarda bulundu ve gelecekte bütün tasarımcıların bu özelliklere sahip tasarımlar yapmayı tercih edeceklerini belirtti.

Yazan 18 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME