Sony, Blu-ray disklerin kapasitesini yüzde 33 artırabilir!

blu-raySony Şirketi’nin, geliştirmekte olduğu yeni teknoloji ile Blu-ray disklerin kapasitesini 25gigabyte’dan 33.4gigabyte’a yükseltebileceği söylendi. Bu da blu-ray disklerin kapasitesinin yüzde 33 artması anlamına geliyor.

i-MLSE (Maximum Likelihood Sequence Estimation) adı verilen yeni teknolojiyle geliştirilen disklerin fiyatları ne ölçüde etkileyeceği konusunda henüz fikir yürütülemiyor. Ancak kullanılan yeni teknolojinin, yeni blu-ray diskler sayesinde yaygınlaşarak benimsenmesi ve daha farklı alanlarda da kullanılması bekleniyor.

Üretilecek yeni teknoloji blu-ray diskleri mevcut blu-ray oynatıcılar çalıştıramayacaklar. Yeni teknoloji ile üretilecek Blu-ray oynatıcıların ne kadar zamanda üretileceği henüz bilinmiyor. Yapılan tahminler, yeni Blu-ray oynatıcıların, zamanında DVD yazıcıların gördüğü kadar rağbet görüp satılmayacağı yönünde olsa da artan kapasitenin doldurulmasında hiç zorlanılmayacağı konusunda herkes hemfikir görünüyor.

Yazan 14 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME