Sony ilk 3D Blu-ray Disk Oynatıcısını duyurdu

movie-avatarSony yeni üç boyutlu Blu-ray disk oynatıcısını tanıttı. Üç boyut teknolojisini ev sineması severlere sunan bu yenilikten eski tip Blu-ray disk oynatıcı sahipleri de faydalanabilecekler. Sony yetkilileri eski kullanıcılar için Blu-ray disk oynatıcıları üzerine yüklencek bir yama yayınlayarak onların da bu yenilikten faydalanabileceklerini açıkladı.

Yeni sürüm yazılımı yüklenen eski Blu-ray disk oynatıcılar ve Sony’ nin yeni ürünü BDP-S470 Blu-ray disk oynatıcı ile ev sineması severler üç boyut özelliği olan Blu-ray filmleri izleyebilecekler.

Üç boyut için Blu-ray disk oynatıcıların dışında PlayStation 3 gibi oyun konsolları da bo teknolojiyi destekleyebilecekler. Üç boyut teknolojisine sahip filmler 1080p’ lik yüksek çözünürlüğe sahip olmasının yanında derinlik ve canlı renk uyumu ile izleyicilere üçüncü boyutun keyfini yaşatıyor. Tabiki kullanıcıların özel gözlükleri kullanması şartıyla. Filmlere eklenecek olan üç boyut menüsü ile filmler için hazırlanan üç boyut efekti ve üç boyuta özel alt yazı ayarları yapılabilecek.

Titanic’ i geçerek tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden filmi Avatar ile üç boyuta olan ilginin arttığını belirten Sony yetkilileri yeni ürünleri ile bu teknoloji üzerine daha çok eğileceklerini açıkladı.

Sony yetkilileri bu doğrultuda konu ile ilgili bütün kaynaklarını önümüzdeki yaz Güney Afrika’ da düzenlenecek olan dünya kupası maçlarını üç boyutlu olarak izlemek isteyen kullanıcılarına gereken desteği vermeye ayırdıklarını söyledi. LG, Panasonic ve Samsung gibi diğer şirketlerin de aynı amaç doğrultusunda çalışmalar yaptıuğı gelen duyumlar arasında.

sony-blu-ray-discSony yetkilileri ayrıca yeni ürünü BDP-S470 Blu-ray disk oynatıcının üç boyutlu film oynatma özelliğinin dışında internet üzerindeki Netflix, Amazon veya YouTube gibi sitelerden video ve film oynatmayı da destekleyecğini belirtti. İnternet bağlantısı cihaz üzerinde bulunan kablosuz adaptör sayesinde gerçekleştirebiliyor.

Ürünün bir diğer ilginç özelliği de Apple iPhone ve iTouch üzerine yüklecenek ücretsiz bir yazılım ile uzaktan kontrol edilebiliyor olması. Eğer bir iPhone ya da iTouch sahibiyseniz uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan cihazınızı yöntebilirsiniz.

Bu cihaz ile birlikte Blu-ray ile yüksek çöznürlükte film teknolojisini kullanıcılarına sunan Sony üçüncü boyutu da evlerimize taşımış oluyor.

Yazan 16 Şubat 2010 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME