Sony, PS3’ün hareket algılayıcılı kumandasının(motion controller) çıkışını sonbahara erteledi

PS3_motion_controllerSony Şirketi, PlayStation 3 için geliştirmekte olduğu hareket algılayıcılı kontrol aygıtının(motion controller) piyasaya sürüleceği tarihi, 2010 ilkbaharından, sonbahara ertelediğini açıkladı.

Bu oyun kumandası, PS3 için tasarlanan özel bir kamera ile kullanıldığında, kullanıcının el hareketlerini ve pozisyonunu algılayarak oyun oynayabilmesini sağlıyor. Popüler oyun konsolu Wii’nin üreticisi Nintendo, 2006 yılında Wii’yi ilk piyasaya sürdüğünde, hareket algılayıcılı kumanadasıyla oyuncuların hareketleriyle, silah, golf sopası ya da kılıç kullanmasını sağlamıştı. Bu teknolojiyi yeni kullanmaya başlayacak Sony şirketi, bu sayede PS3’ün Nintendo Wii ile daha sıkı rekabet edebilmesini umuyor.

Sony Oyun Bölümü, gecikmenin, oyun kumandasına daha çok fonksiyon ekleyecek yazılımların ekleneceğinden ötürü olduğu açıkladı.

PS3 oyun kumandası için açıklanan bu gecikme, Sony’nin geçtiğimiz haftalarda yarış oyunu serisi “Gran Turismo”nun çıkışının belirsiz bir tarihe ertelemesinden sonra açıkladığı ikinci erteleme haberi oldu.

Yazan 20 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Donanım, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME