Sony VAIO F serisi

Sony_Vaio_F serisi_gorsel_2Bütün multimedya dosyalarını ve eğlence içeriklerini kolaylıkla idare etmek için bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyanlar artık hiçbir şeyden taviz vermek zorunda kalmayacak. Yeni Sony VAIO F Serisi kullanıcısına Full HD videolar ve RAW görüntü dosyaları üzerinde çalışmak, Blu-ray Disc sürücüsü ile film seyretmek ve diğer işler için gerekli her şeyi sağlıyor.

VAIO F 16.4” (41.6cm) Full HD VAIO Display Premium ekranıyla film, oyun ve kişisel medya koleksiyonlarını hayata taşıyor. Parlamayı engelleyici ekran %100 Adobe RGB uyumu ile bir dizüstü bilgisayarın görüntüleyebileceği en gerçekçi ve canlı renkleri sunuyor.

Son Intel Core i7 işlemci serisi (dört çekirdekli) sayesinde baş döndürücü bir multimedya performansı garanti eden VAIO F Serisi ayrıca, Blu-ray Disc yazıcı ve zorlu video uygulamaların üstesinden kolaylıkla gelmek için 8 GB’lık DDR3 ana bellek taşıyor. CUDA paralel mimarisi ile 1 GB’lık GDDR3 VRAM belleğe sahip olan seri NVIDIA GeForce GT330M grafik kartı sayesinde şaşırtıcı derecede detaylı 3D grafiğin yanı sıra Full HD videoları çok akıcı şekilde ve kristal netliğinde oynatma olanağı sağlıyor.

Yeni VAIO F Serisinin işlem gücü ve grafik özellikleri onu, Handycam’le çekilen Full HD videoları veya ALPHA DSLR kamerayla elde edilen RAW dosyalarını işlemek için mükemmel bir platform haline getiriyor. Dizüstü bilgisayara USB 2.0’dan 5 kat daha hızlı dosya transferi sağlamak için eSATA/USB girişi yoluyla harici bir SATA sabit disk de bağlanabiliyor.

Yeni VAIO F Serisi standart olarak gelen Blu-ray Disc sürücü veya Blu-ray Disc Combo sürücüsü sayesinde etkili bir film izleme aracı haline geliyor. Sony’ye özel Motion Reality HD ve Video Optimiser, Blu-ray Disc’lerdeki Full HD filmlerin daha yumuşak ve akıcı olarak oynatılmasını garanti ediyor.

Sony Dolby Home Theater v3’ün zengin ses özelliği ile canlı kişisel sinema deneyimine fazladan bir boyut daha katan VAIO F serisi müzik, sinema ve oyun keyfi sürerken güçlü surround sesin sizi alışılmamış bir berraklıkla sarmasına izin veriyor.

Orijinal Windows 7 Home Premium ile gelen yeni VAIO F Serisi, günlük bilgi işlem ihtiyaçlarını kolaylıkla yönetebilen yetenekli bir cihaz. Klavyenin rahat kullanımı, hızlı veri girişi için masaüstü PC’lerde bulunan tam boyutlu sayısal tuş takımının eklenmesi ile geliştirilmiş durumda.

Dizüstü bilgisayarla birlikte gelen yazılımlar arasında dört çekirdekli işlemciyle daha da çarpıcı bir performans sağlamak için optimize edilmiş PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition’ın son sürümü de yer alıyor. Bu kullanımı kolay uygulama, sadece birkaç kolay adımda kullanıcının kendi kişisel ev filmlerini hazırlayıp bunları kolaylıkla DVD veya Blu-ray Disc’lere aktarmasını daha hızlı, kolay ve pratik hale getiriyor.

Yeni VAIO F Serisi tasarlanırken enerji tasarrufu da düşünülmüş. Bir ışık algılayıcısı, otomatik olarak ekranın aydınlık seviyesini ayarlayarak loş koşullarda enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca müzik dinlerken veya cihaza bağlı bir TV’de Blu-ray Disc filmlerini seyrederken enerji harcanmasını engellemek için pratik bir Ekran Kapama düğmesi de var.

Sony’nin yeni VAIO F Serisi dizüstü bilgisayarları Şubat 2010’dan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Yazan 21 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME