Sophos ve Palo Alto Networks gücü Inforte ile Türkiye’de

Sophos_Palo_Alto_Inforte_1Sophos ve Palo Alto Networks, Inforte Bilgi Teknolojileri işbirliği ile Türkiye pazarına bilgi güvenliği çözümleriyle hizmet vermeye başladı.

Inforte Bilgi Teknolojileri Sophos ve Palo Alto Networks şirketlerinin yetkilileri ile Türkiye pazarındaki işbirliğini basın ve bayi kanalı toplantılarıyla 9 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirdi. Sophos ve Palo Alto Networks distribütörü Inforte, Türkiye’de bilgi güvenliği çözümleri ile kurumsal şirketlere hizmet verecek.

SOPHOS dünyada 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olan ve sektör analizcileri tarafından lider olarak onaylanmış bir bilgi güvenliği üreticisi olarak hizmet veriyor. Sunduğu çözümler sınır güvenliği, şifreleme, e-mail, web güvenliği ve ağ erişim kontrolü konusunda ürün ve hizmetleri sağlamakta. Bilgi güvenliğinde çözüm sunduğu kurumlar arasında GE, DHL, Phillips, Ford, Xerox, Accenture, Cisco, Toshiba, Marks&Spencer ve Lockhead Martin bulunuyor.

PALO ALTO tamamen Enterprise Firewall üreticisi olarak kendini güvenlik çözümlerine adayan hizmetler veriyor. Palo Alto Networks geliştirdiği yeni jenerasyon firewall mimarisi ile güvenlik çözümlerine yönelik hizmetler sunuyor. Müşterileri arasında HP, Dell, Motorola, CIA, Qualcomm, Facebook, Verisign, Barclays, CIA, Amerikan Enerji bakanlığı, Londra Metal Borsası bulunmakta.

Toplantılarda konuşan Inforte Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Güngör Gündoğdu; Türkiye pazarına güçlü iki ürünle hizmet vereceklerini ve bu işbirliğinin pazarda hareketli günleri de beraberinde getireceğini belirtti. “Dünyada bilgi güvenliğinde güvenilirlikleri kanıtlanmış çözümler sunan Sophos ve Palo Alto Networks ile işbirliğimizden memnunuz. Dünya devlerinin güvenliğini sağlayan iki değerli üretici ile Türkiye’deki kurumlara güvenlik çözümlerimizle hizmet vereceğiz. Dünyada geldiğimiz noktada en değerli konu bilginin korunmasıdır. Bu sebeple bizim işimiz iki güçlü üretici ile bilginin korunmasını uçtan uca sağlamaktır” dedi.

SOPHOS MEA Technical Manager Samir Kirouani yaptığı konuşmada; “Türkiye pazarındaki gelişimin ve ihtiyaçların bu yönde ilerlemesi güçlü bir yapıyla Türkiye pazarında olmamızı gerektirdi. Inforte ile yaptığımız bu işbirliği bizim için önemli ve değerli bir adımdır. Türkiye’de bilgi güvenliğine gösterilen hassasiyeti önemsiyoruz. Türkiye’de bilgi güvenliği çözümlerimizle önemli bir pazar payına sahip olacağımızı düşünüyoruz”.

Sözlerine devam eden Kirouani; Türkiye pazarı büyümekte ve olgunlaşmakta olduğu için kurumların ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlayacak bir çözüm şirketi olarak hizmet vereceğiz” dedi.

Kirouani, bayi kanalı toplantısında ise “Endpoint Security pazarında yeni trendler ve Sophos çözümlerinin” sunumunu gerçekleştirdi.

PALO ALTO NETWORKS Senior Director, Systems Engineering EMEA Bölge Sorumlusu Ides Vanneuville ise yaptığı açıklamada; Türkiye pazarına Inforte ile adım atmış olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Deneyimli bir ekiple Türkiye pazarında Enterprise Firewall çözümlerimizi sunuyor olacağız. Bizim için en önemli konu ölçeklenebilir ve tüm seviyelerde güvenlik problemlerini yönetebilen kurumlara çözümler sunabilmemizdir.

Bu konuda Inforte ile Türkiye’de önemli bir pazar payına ulaşacağımızın bilincindeyiz” dedi. Vanneuville, bayi kanalı toplantısında ise “Firewall mimarisinin yeni yüzü” ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Yazan 15 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME