Startup Kitchen Yaz Kampına Hazır mısınız?

startup_kitchen_logoDaha önceki senelerde “Tart Yaz Kampı” olarak bilinen ve gelenekselleşen Tart New Media’nın yazlık eğitimleri yeni bir isim ve yapılanma ile devam ediyor.

Sıradışı bir kuluçka merkezi olarak fikirleri kendi içinde geliştiren, tohum yatırımını yapan ve yeşermesinde rol alan çalışanlarını fihjbhkrin ortağı haline getirerek “sahil kasabasına yerleşme” hayallerine destek olan Startup Kitchen, “eğitimle önü açılan parlak zihinlerin dünyayı değiştireceğine” olan inancını bu yaz düzenleyeceği ücretsiz yaz kampı ile pekiştiriyor.

Geçtiğimiz ayın sonunda yaz kampı için başvurular başlamıştı. Şimdi ise eğitim programını da açıklayan Startup Kitchen eğitmen kadrosu, bu sene bir değişikliğe giderek 2 farklı program hazırladı.

İki farklı yaz kampı

Geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu sene iki farklı eğitim programı hazırlayan Startup Kitchen, kampa kabul edilecek gençlere “Teknoloji” ve “Kullanıcı Deneyimi” alanlarında eğitim sunacak. Eğitim sonunda ise inandıkları bir projede çalışma imkanı sunarak hayal ettikleri işlere sahip olmalarını sağlayacak.

İlk eğitim kampının adı “Teknoloji Kampı” ve 1 Temmuz’da başlıyor. 8 hafta sürerek 23 Ağustos’ta mezunlarını verecek olan bu kampta “Debugging, HTML5 ve CSS3 Temelleri, Google Closure Kütüphanesi, UML Diagramları ve Veritabanı Temelleri” gibi birçok konuyu içeren detaylı bir teknoloji eğitimine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

İkinci eğitim kampının adı ise “UX Kampı.” 15 Temmuz’da başlayacak olan bu ikinci kamp toplam 6 hafta sürecek ve yine 23 Ağustos günü sona erecek. Verilecek dersler arasında “Veri toplama ve Analiz Yöntemleri”, “İnsan Bilgisayar Etkileşimi”, “Bilgi Mimarisi ve Ticari Modeller” gibi konularda, konuların uzmanlarından kapsamlı eğitimlere ücretsiz katılma şansını yakalayabilirsiniz.

Eğitim detayları ve başvuru süreci

Tüm eğitim detaylarına, derslerin içeriklerine ve eğitmenlere http://startupkitchen.co/egitim adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvurularınız için ise http://startupkitchen.co/hemen-basvur adresini ziyaret edebilirsiniz. Startup Kitchen ile ilgili görüşlerini açıklayan Startup Kitchen Program Yürütücüsü Emrah Olgun, “Biz insanların ne okudukları ya da kim olduklarıyla değil, potansiyelleriyle ilgileniyoruz. Kamplara şu ana kadar mühendislikten sosyal bilimlere kadar çok çeşitli alanlarda eğitim almış toplamda 1000’e yakın kişi başvurdu. Dolayısıyla yaşadığımız çağın çocukken bize dedikleri gibi ‘uzay çağı’ değil, ‘siber uzay çağı’ olduğunu bilen; etkileşim tasarımı, yazılım geliştirme ve ürün tasarımı dendiğinde gözleri parlayan tüm yeni mezun ve üniversite son sınıf öğrencileri kampa başvurabilir” dedi.

Yazan 17 Haziran 2013 Pazartesi. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME