Street Fighter IV’de bir Türk “Hakan”

CaptureGençlerin eski uğrak yeri atari salonlarından bu yana dövüş oyunu denince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan Street Fighter’ın önümüzdeki Nisan ayında çıkacak yeni sürümündeki yeni karakterlerden birisi de Hakan adında bir Türk pehlivan olacak.

Street Fighter’ın 4. Sürümü olan bu yeni edisyonunda yer alacak olan yeni karakterlerin belki de en ilgi çekeni turuncu derisi, mavi saçı, iri cüssesi, siyah kıspeti ve altın kemeri ile Türk pehlivan Hakan.

Oyunun ana karakterleri olan Zangief ve Abel gibi iri bir cüsseye sahip olan Hakan fakat yağlı vücudu sayesinde onlardan daha çevik bir dövüş ortaya koyuyor. Çevikliğini oyun içinde sık sık vücuduna sürdüğü zeytinyağından alan Hakan çayır güreşi hareketleri de kullanarak rakiplerini saf dışı bırkaıyor.

Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıkarılacak Super Street Fighter IV oyununa katılan Hakan’ın diğer dövüş hareketleri ise gerçekten bir Kırkpınar güreşçisini andırıyor. Göbeğinin üstünde kayarak düşmana saldırıyor, ani dönüşler ile rakibini şaşırtıyor, ayakları üzerinde kayarak rakiplerinden sıyrılıyor, rakibini kolları arasında sıkarak göğre fırlatıyor, vücuduna sürdüğü zeytinyağı ile rakiplerini bedeni etrafında döndürerek yere çarpıyor ve kazanmak için daha bir çok taktik uyguluyor.

Yazan 12 Mart 2010 Cuma. Kategori Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME