Su Altı Çekimleri Artık Pentax WG–3 serisi İle Daha Kolay

s1367829585_wg3_orange_002Kablosuz şarj özelliğine sahip kaya gibi sağlam Pentax WG-3 serisi 14 metreye kadar su altında fotoğraf çekebilen,geniş apertürlü zoom merceğe sahip, ikili sarsıntı önleme özelliği ile suya ve darbelere dayanıklı.

Zor koşullara uygun, suya, yağmura ve düşmeye dayanıklı Pentax WG-3 serisi, en zorlu maceralarda en yakın yol arkadaşınız olacak… Birbirinden canlı renkli ile yaza hazır Pentax WG-3’ler yaz sporlarına meraklı kullanıcılar için mükemmel bir ürün!

Ayrıca PENTAX WG-3 serisi dış mekân çekimlerine kolaylık getiren basınç/yükseklik/derinlik ölçer ve dijital pusula ve “kablosuz şarj sisteminin”yanında kayıtlı görüntülere konum verisi ve seyahat günlüğü kaydedebilen gelişmiş GPS özelliğine sahip. Fiyatı:1,999 tl kdv dahil
Ana Özellikler

14 metre derinlikte iki saate kadar kesintisiz çekim için sağlam dış çerçeve

PENTAX cihaz gövdesinin su geçirmezlik özelliğini artırarak, daha öncekimodellerin 12 metreye kadar olan su altı performansını WG-3 ve WG-3 GPSmodellerinde14 metreye ve iki saate kadar kesintisiz çekim süresine yükseltti.Ayrıca bu fotoğraf makineleri son derece darbeye dayanıklı, toza dayanıklı, soğuğa dayanıklı, ve çarpmaya dayanıklı olarak tasarlandı. Tüm bu özellikler ile WG-3 veWG-3 GPS modelleri sert ve zorlu açık hava koşullarında bile sağlamlığını ve güvenilirliğinisürdürüyor.

F2.0 maksimum apertürlü ve 25 mm geniş açı kapsamlı 4x optikzoom mercek

Yenitasarlanan optik zoom mercek, maksimum F2.0 apertür ile çok az aydınlığın olduğusu altı koşullarında bile minimal gürültüde parlak ve net görüntüler sağlıyor. 5mm’den 18mm’ye kadar (35 mm formatında yaklaşık.25mm geniş açıdan 100mm medium tele objektife eşdeğer) dört kat zoom kapsama özelliği ile bu kullanışlı mercek, makro çiçek görüntülerinden geniş açılı muhteşem manzaralara kadar geniş bir uygulama yelpazesine sahip. Makinenin Akıllı Zoom özelliğizoom kapsama alanını yaklaşık 28.8 kat genişleterek, yaklaşık 720 mm süper-teleobjektifmerceğin odak mesafesinde (35 mm formatında) görüntü kalitesinden taviz vermedenekstra-yüksek büyüklükte görüntüler veriyor.

Yüksek performanslı arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü

WG-3 ve WG-3 GPS modelleri geleneksel sensörlerle kıyaslandığında yüksek hassasiyet ve düşük-gürültü özelliklerine sahip yüksek teknolojili ve arka aydınlatmalı CMOSgörüntü sensörü içeriyor. Yeni nesil görüntü motoru ile desteklenen sensör, ISO6400 tepe hassasiyet ve 16.0 etkin megapiksel ile süper-yüksek çözünürlüklü görüntülersağlıyor. Bu modeller ayrıca, en yeni Süper Çözünürlük Teknolojisi ile eldeedilen gelişmiş görüntü işleme özellikleri ile son derece net fotoğraflar sunuyor. Bunlara ek olarak, yenilikçi Elde Gece Çekim modu, aynı sahnede dörtkare çekiyor sonra bunları tek bir kompozit görüntü olarak sentezleyebiliyor böylece bulanıklıktan uzak görüntüler yakalamaya yardımcı oluyor.

Net ve bulanıklıktan uzak görüntüler içinikili sarsıntı azaltma sistemi

WG-3 veWG-3 GPS modellerinin ikili sarsıntı-azaltma sistemi SR (Shake Reduction), SR(Shake Reduction /Sarsıntı Azaltma ) mekanizması ile Dijital SR modunu birleştirerekrahatsız edici makine sarsıntılarını etkin olarak telafi ediyor. Bu sistem fotoğraf makinesinin en çok sarsıntıya maruz kaldığı zorlu çekim koşulları altında bile,-örneğin çok az ışık olan ortamlarda veya günbatımı sahnelerinde- bulanıklıktan uzak, net fotoğraflar sağlıyor.

Yakın plan çekimlere yardımcı altı adet LED makro lamba

WG-3ve WG-3 GPS modellerinde, makro çekimler için mercek çerçevesinin etrafına konumlanan 6 adet LED Makro Lamba, Dijital Mikroskop modu seçildiğinde obje üzerindedaha parlak ve eşit dağılımlı aydınlatma sağlıyor. Makro Lambalar ile kullanıcı çıplak gözle çoğunlukla dikkat edilmeyen mikroskobik bir dünyanın büyütülmüş görüntüsünü makinenin LCDekranında net olarak görebiliyor ve zahmetsizce göz alıcı fotoğraflar çekebiliyor.Makinenin ve objenin sarsıntısını en aza indirgemek için, “Anında aydınlatma özelliği”Makro Lambaların aydınlatma seviyesini örtücü çalıştığı anda otomatik olarak yükselterek örtücüyü daha yüksek hızda kullanmaya imkân veriyor. Makro Lambalar tüm bunlara ek olarak, LED lambanın anlık yanışını kullanarak objenin yüzünün fotoğraf karesinde yer alıp almadığını kontrol ederek “Kendi Kendine Portre Çekme Modu”ve Makro Lambaları karanlıktayken aydınlatma için kullanan “LED Aydınlatması Modu” gibi kullanıcı dostu diğer özellikleri de sağlıyor.

Yüksek kaliteli genişletilmiş film kayıtiçin Full HD-standard video kayıt özelliği

WG-3 veWG-3 GPS modelleri H.264 formatında Full HD film kayıt özelliği özelliği ile yüksek kaliteli genişletilmiş video klipler kaydedilebiliyor. (1920 x 1080 pikselile16:9 görüntü oranında ve saniyede 30 kare hızda) Ayrıca Slow-motion oynatma özelliği sağlayan Yüksek-Hızda Film Modu ve ileriye sararak izlemeyi sağlayan Hızlandırılmış Film Modu* gibi yaratıcı tekniklere sahip. Ayrıca fotoğraf makinesinin gövdesinde,kaydedilen videoları eşzamanlı olarak oynatma ve sesleri dışarıya aktarabilme imkanı veren bir Micro-HDMI girişi (D Tipi) bulunuyor.

Extra geniş, yüksek çözünürlüklü, genişekran 3.0-inç LCD ekran

WG serisi modeller, yaklaşık 460,000 noktacıklı ve 16:9 oranına yatay olarak genişletilebilen extra büyük, yüksek çözünürlüklü 3.0 inç renkli LCD ekrana sahip. Ekranın orijinal PENTAX AR (Anti-Reflection/Yansıma Önleyici) özellikli üst yüzeyi parlama vey ansımaları en aza indirgeyerek en zorlu güneş ışığı altında bile görüntüyü ekran üzerinde net olarak gösteriyor. Geniş açılı tasarımı yaklaşık 170 derece yatay ve dikey görüntü sağlarken, özellikle dar ve geniş açı çekimlerde büyük kolaylık sağlıyor.

Açık hava çekimlerini kolaylaştırıcı gelişmiş GPS özelliği ve basınç/yükseklik/derinlik ölçme aygıtı

WG-3 GPS modeli çekilmiş fotoğraflar üzerine otomatik olarak konum verisi ve seyahat günlüğü bilgisi kaydedebilen ve dâhili saati yerel zaman göre ayarlayabilen gelişmişGPS modülüne sahip. Yeni dâhil edilen basınç sensörü ve dijital pusula sayesinde kullanıcı basınç/yükseklik/derinlik ve konum koordinatlarını kontroledebildiği gibi bu verileri daha sonra anımsatıcı olması için çekilmiş fotoğrafların üzerine kaydedebiliyor.

Yazan 11 Mayıs 2013 Cumartesi. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME