Süreyya Ciliv, dünyada “Yılın CEO’su” seçildi

Sureyya_CilivTurkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, telekomünikasyon sektörünün en prestijli organizasyonlarından Dünya İletişim Ödülleri 2009’da (WCA/World Communication Awards 2009) “Yılın CEO’su” ödülünü aldı.

25 Kasım gecesi Londra Hilton Park Lane Oteli’nde düzenlenen törende ödülünü BBC’nin ünlü muhabir ve spikeri Geremy Vine’ın elinden alan Süreyya Ciliv “Ödülü işine en az benim kadar tutkuyla bağlı Turkcell çalışanları, bayileri ve iş ortakları adına aldım. Bu bir kişinin değil büyük bir takımın başarısı. İletişim ve teknoloji alanında Türkiye’nin de insanlarımızın da ne kadar büyük potansiyele sahip olduklarını yurtdışında her fırsatta anlatıyoruz. Bunu bir kez daha gösterdiğimiz için mutluyum.” dedi.

İlk Tebrik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya ziyareti dönüşünde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’i cep telefonundan aradı ve başarısı nedeniyle tebrik etti.

“Yılın CEO’su” ödülü WCA kapsamında ilk kez bu yıl verildi. WCA 2008’de ise “Son 10 Yılın Adamı” ödülüne Apple Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs layık bulunmuştu. Daha önce verilen “En Etkili Kişi” ödüllerini ise 2007’de Avrupa Birliği Komisyonu’nun Bilgi Toplumu ve Medyadan Sorumlu Üyesi Viviane Reding, 2006’da Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, 2005’te ise British Telecom Group Yönetim Kurulu Başkanı Ben Verwaayen almıştı.

Ciliv sektörden gelen oylarla seçildi

Dünya telekomünikasyon sektöründe 11 yıldır dünyanın en iyilerini ödüllendiren WCA, “Yılın CEO’su”nu seçmek için 2008/2009 yıllarında işinde fark yaratan, içinde bulunduğu sektörün gelişmesi için çaba gösteren 11 telekomünikasyon yöneticisinden oluşan bir aday listesi belirledi. Aralarında Zain, Portekiz Telekom, Etisalat ve Orange Business Services CEO’larının da bulunduğu listeye, dünyanın dört bir yanından iletişim sektörü çalışanları oy verdi. Süreyya Ciliv oyların önemli bir bölümünü alarak “Yılın CEO’su” seçildi. WCA, yaptığı açıklamada Süreyya Ciliv’in yöneticiliğini, “Yaptığı işe tutkuyla bağlı… Sonuç odaklı hareket ediyor ama çalışanlarını riskli durumlarda bile inovasyona yüreklendiriyor” sözleriyle tanımladı.

Yazan 28 Kasım 2009 Cumartesi. Kategori Kariyer, Manşet, Mobil. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME