Tahminler: Windows 7 önde ancak Office 2010 geride

Windows-7

Bazı tahminlere göre, 2010 yılı Microsoft için tamamlanmasına az kalan 2009 yılına göre daha az zorlu olsa da yine de zor bir yıl olacak. Windows 7 iş kullanıcıları için önemli hale gelirken, Office 2010 aynı başarıyı sergileyemecek gibi gözüküyor. Windows XP ve Office 2007 çok uzun zamandır kullanılıyor bu nedenle vazgeçmek gerçekten zor. İşte bazı tahminler aşağıda sıralanıyor.

-Microsoft genel olarak 200 ve altı çalışanı olan şirketlere önem veren projeler yapmamakta bu önümüzdeki sene de devam edecek gibi gözüküyor.

-Microsoft’un Various Cloud Project ismini verdiği Cloud Computing sistemi hala küçük işletmelere yönelmiş gibi gözükmüyor. Küçük işletmeler hala Google Apps. Kullanmak zorunda kalıyorlar ve zamanının çoğunu burada geçirmek istemeyen kullanıcılar için Microsoft’un bir atak yapması gerekiyor fakat bu da pek mümkün gibi gözükmüyor.

-Düşük maliyetli Laptoplar artık önemli bir rol almaya başlıyorlar, bu nedenle Windows fiyatlarının biraz daha aşağı çekilmesi bekleniyor.

-Küçük işletmelerde Linux kullanımı fazla yaygın değil ve 2010 yılında da böyle olacak ancak Linux’un yeni sunucular da açacağı biliyor. Microsoft önümüzdeki yıl küçük işletmeler için sunucu ürünleri geliştirse güzel olacağa benziyor.

-Office 2010 küçük işletmeler için çok büyük bir kazanç olmayacak. Bu değişebilir ancak hali hazırda Office 2007 kullanıyorsanız, bunun Office 2010’a yükseltmenin çok da gereği yok. Eğer yükseltmeleri karşılayacak gücünüz varsa olabilir ancak çok da gerekli değil.

Yazan 14 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Ekonomi, İnceleme, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME