Tamindir.com, San Francisco’da Düzenlenen Google I/O’a Davet Edildi

tamindir.com logoGoogle’ın her yıl gerçekleştirdiği ve 3 gün süren Google I/O konferansı dünyanın her yanından en seçkin geliştiricileri bünyesinde topluyor ve hem Google’ın tüm servislerine dair en son gelişmeler kamuoyuna açıklanıyor, hem de geliştiricilerin bu servisleri kullanarak hazırladıkları yeni araçlar, buldukları kullanım yolları ve Google hizmetlerine dair tüm detaylar ortaya çıkıyor. Dolayısıyla sektörün en önemli şirketlerinin temsilcileri ve yatırımcılar da bu etkinlikte yer alıyorlar.

Özellikle bu sene Android 4.3 işletim sisteminin, LG Nexus 4’ün yeni versiyonunun, Asus Nexus 7’nin geliştirilmiş sürümünün ve Nexus 10’un oraya çıkacağı düşünülen etkinlik, bu yönüyle geliştiricilerin yanında tüketicileri de oldukça ilgilendiriyor.

15 Mayıs 2013’te başlayan olan ve 17 Mayıs 2013’te sona eren Google I/O, San Francisco Moscone Center’da düzenlenecek. Etkinliği bu sene ülkemiz için değerli kılacak olan bir şey daha var ki o da Türkiye’nin özel sektörde bilişim ve teknoloji dünyasında geldiği konumun artık küresel çapta da yankı uyandırabildiğinin bir kanıtı.

Ülkemizin önde gelen teknoloji ve yazılım portalı Tamindir.com’un da bünyesinde bulunduğu İzmir merkezli CNT İnteraktif Bilgi Teknolojileri A.Ş. şirketi de Google I/O’da davetli olarak yer alacak ve şirketin kurucusu ve CEO’su Caner Bayraktar tarafından ABD’de temsil edildi.

Google+ servisleri ile başarılı bir uygulama geliştirip Tamindir.com’a entegre eden ve kullanıcıları ile daha kolay ve hızlı etkileşimin yolunu bulan şirket, böylece Google+’nın internet dünyasındaki hızlı adapte edilebilir yapısını da ortaya koymuş durumda.

Önümüzdeki günlerde Tamindir.com, Oyunkolu.com, Homepage.com.tr ve henüz geliştirilmekte olan diğer projeleri ile CNT İnteraktif A.Ş.’nin kendinden söz ettireceği kesin görünüyor. Google I/O’da ülkemizi temsil eden şirketten konuyla ilgili gelecek yeni haberler de çok yakında yayınlanacaktır.

Yazan 19 Mayıs 2013 Pazar. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME