Tart Games 150 bin Euro’luk Yatırımı Kaptı

gamesStartup Kitchen’ın ikinci girişimi “Tart Games” Derin Esmer’den 150 bin Euro’luk yatırım aldı. Eğitim ve aydınlanmayla önü açılan parlak zihinlerin dünyayı değiştireceğine inanan kuluçka merkezi Startup Kitchen’ın ikinci girişimi “Tart Games”, Derin Esmer’den 150 bin Euro’luk yatırım aldı. Startup Kitchen çatısı altında kurulduktan birkaç ay sonra yatırım alan ikinci şirket olan Tart Games, Unity altyapısını kullanarak Facebook, iOS ve Android platformları için oyunlar üretiyor.

Yatırım sonrasında Derin Esmer yüzde 15, Startup Kitchen (Girişim Mutfağı Kuluçka Merkezi A.Ş.) yüzde 37 hisse sahibi olurken, Tart Games geliştiricilerinden Bulut Karakaya ve Serhat Nasırlıoğlu da geri kalan hisselerin sahibi oldu. Daha önce İşteOyun yatırım sürecinde olduğu gibi Tart Games’de de yüzde 15’lik hisse gelecekte ekibe katılacak isimler için stok opsiyonu olarak ayrıldı.

Startup Kitchen Program Yürütücüsü Emrah Olgun, “İkinci girişimimiz olan Tart Games de tıpkı İşteOyun gibi çok kısa bir sürede ilk yatırımcısını buldu. Bu hem doğru yoldan yürüdüğümüzün, hem de dünyayı değiştirecek o özel fikri bulmaya biraz daha yaklaştığımızın bir işareti” dedi. Müzik kariyerinin yanında ilk kez bir teknoloji yatırımıyla öne çıkan Derin Esmer ise, “Bu girişim, hem Tart Games hem de benim için heyecan verici bir başlangıç ve Startup Kitchen ile beraber attığımız ilk adımdı; son da olmayacağına inanıyorum” yorumunda bulundu.

Tart Games ilk oyunu Kixel’i geçtiğimiz şubat ayında Facebook’ta yayına almıştı. Bugüne kadar 110 ülkeden futbolseverleri bir araya getiren çok oyunculu ve gerçek zamanlı bir futbol oyunu olan Kixel, henüz kapalı betada iken 10 bin aylık kullanıcıya ulaştı. 1980’lerin çocuklarına ve oyunlarına seslenen grafikleri ve kolay oynanışıyla bir anda on binlerce insan tarafından oynanmaya başlanan Kixel, her gün yeni bir özellik geliştirerek kullanıcı kitlesiyle birlikte büyüyüp gelişiyor.

Tart Games’ten önce Türkiye’nin ilk oyunlaştırma platformu İşteOyun’u kuran Startup Kitchen, bu yaz düzenleyeceği 3. Yaz Kampı’yla bir kez daha genç girişimci adaylarına ve parlak zihinlere kapılarını açacak.

Yazan 11 Mayıs 2013 Cumartesi. Kategori Ekonomi, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME