Tatil ile bağlantılı online satışlar yüzde 15 artış gösterdi

holidaysale2009 yılında internet üzerinden yapılan satışlarda geçen yıla göre yüzde 15.5 artış görüldü. Bunun yanında elden satışlardaki artış oranı yüzde 3.6 ile sınırlı kaldı.

Elektronik eşyalar ve e-book’lar, internet üzerinden en çok satılan ürünler arasında yer aldılar ve bu artışta en büyük katkıyı onlar sağladılar. Kindle eBook okuyucusu bu yıl yapılan satışların ardından “Amazon tarihinin en çok hediye edilen ürünü” ünvanını kazandı.

E-book’larda da durum farklı olmadı. Bu güne kadar ilk kez, Christmas günü basılı kitaplardan daha çok eBook satışı oldu.

Elektronik ürünlerde ise, Apple’ın 8GB’lık iPod Touch’ı ilk sırayı alıyor. Garmin’in nuvi 260W 4.3-inch GPS’i, Microsoft yazılımı ve bilgisayar oyunları en çok satılanlar listesindeki diğer ürünler olarak kendini gösteriyor.

15 Aralık günü online satışlar 913 milyon dolar sınırını geçerek bu güne kadar gerçekleşen en yüksek rakama ulaştı. Ancak tüm bu yüksek rakamlara rağmen, online satışlar, halen tüm perakende satışların ancak yüzde 10’luk bir dilimini oluşturuyor.

Yazan 31 Aralık 2009 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME