TEDxReset 2017 Konferansı için geri sayım başladı

TEDxReset 2017 Konferansı önemli konuşmacıları ve ilham dolu içeriğiyle benzersiz bir deneyim yaşatacak. Oyuncu Mert Fırat’tan Fotoğrafçı Süha Derbent’e, Yazar Yonca Tokbaş’tan Orkestra Şefi Charles Hazlewood’a, Tasarım Lideri Peter Fossick’ten Gazeteci Caner Eler’e, Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi Ali Rıza Ersoy’dan Yazar Metin Solmaz’a 30 yakın konuşmacı TEDxReset Konferansı’nda buluşacak. Konferanslar 12-13 Mayıs, Maslak TİM Show Center’da gerçekleştirilecek.

Bağımsız bir gönüllü ekip tarafından kâr amacı güdülmeden toplumun bilgi ve ilhamını artırmak üzere paylaşmaya değer fikirlerin, felsefelerin ve hikayelerin platformu olmayı amaçlayan TEDxReset Konferansı, sekizinci yılında 12-13 Mayıs tarihlerinde Maslak TİM Show Center’da düzenlenecek.

“Technology”, “Entertainment” ve “Design” kelimelerinden adını alan TED konferanslarını 2007 yılında keşfedip, 2010 yılında Türkiye ile tanıştıran ve Türkiye’nin “TED” lisanslarının alınmasında yolu açan fikir lideri Ali Üstündağ’ın küratörlüğünde 1,5 gün boyunca 30’a yakın konuşmacıyı ağırlayacak olan TEDxReset Konferansı, 2017 yılının temasını: “Right Here, Right Now! I Şimdi, Burada!” olarak belirledi.

Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu olan TEDxReset 2017 Konferansı’nda ünlü ve uzman isimler ilham vermek için katılımcıların karşısına çıkacak.

Geleceği hayal etme konusunda uzmanlaşmış bir tasarım lideri Peter Fossick, koştukça koşan gazeteci, yazar, aktivist, arı sever Yonca Tokbaş, doğal kaynakları ve onların sürdürülebilir kullanımını düşünen, savunan ve zamanının neredeyse tamamını bu anlayışın yayılması için yaptığı çalışmalara adayan bir peynir ustası İlhan Koçulu, teknolojik evrimle birlikte start almaya hazır buluşları anlatacak inovasyon danışmanı Doğan Taşkent, bir uzvundan vazgeçme cesareti ve değişen şartlara uyum hikayesiyle “düşünen spor dergisi” Socrates’in Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler, Van ve İstanbul’daki eğitimcilik hayatı sırasında erken çocukluk eğitiminden yetişkin yaş düzeyine “Sor, Keşfet, Üret “adında bir sistem tasarlayan, “Evrensel Kamil” (Emre Alettin KESKİN), yaşanabilir bir şehri tasarlamak amacıyla ortaya çıkan oluşumun mimarlarından Merve Akdağ Öner, kimsenin yaklaşmaya dahi cesaret edemediği yaban hayvanlarıyla günlerini geçiren sıra dışı bir kişilik, vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent, eli olmayan çocuklara umut olan Robotel’in kurucusu Zeynep Karagöz,Köy Enstitüleri’nden tiyatroya uzanan üretim ve paylaşım hikayesini anlatacak olan tiyatro oyuncusu Mert Fırat, Diyarbakır’da pek çok çocuğu basketbolla tanıştıran, onlara imkansızlıklara rağmen hedeflere erişilebileceğini gösteren basketbol antrenörü Gökhan Yıldırım gibi birbirinden ilginç hikayesi olan konuşmacılar yer alıyor. Ayrıca müzikleriyle farklılık yaratan, kültürümüze yeni soluklar kazandıran sanatçılar, performanslar TEDXReset sahnesinde buluşacak.

TEDxReset 2017 Konferansı, Altı Oturumdan Oluşuyor
TEDxReset 2017 “Nereden başlanır ki?” diye soran umutsuzlara, “Yok artık bu ortamda mı?” diyen küskünlere, “Peki kim yapacak?” diyen umutsuzlara, “Yanımda birileri olsaydı” diyen melankoliklere, “Dünkü çocuk bunlar!” diyen gönül perçemi ağarmışlara, hep beraber hadi bakalım!: “Right Here, Right Now I Şimdi, Burada!” diyor!

TEDxReset 2017 Biletleri Biletino’da

7 yılda, 7 konferansta, 196 TEDxReset konuşmacısı, 6 bin konferans dinleyicisi ile 6 milyonun üzerinde video görüntülenme başarısı gösteren TEDxReset’in biletleri, biletino.com’dan temin edilebiliyor.

Yazan 04 Mayıs 2017 Perşembe. Kategori Her Şey!, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME