TelecityGroup Türkiye’nin yeni genel müdürü Mehmethan Şişik oldu

mehmethan_sisik_2_telecitygroup2013 yılının Mayıs ayında Türkiye’nin barındırma ve veri merkezi pazarında lider şirketi SadeceHosting’i bünyesine katan Avrupa veri merkezi pazarının lideri TelecityGroup’un Türkiye operasyonunu artık Mehmethan Şişik yönetecek. Daha önce Siemens, HP ve Innova gibi teknoloji devlerinde çeşitli görevlerde bulunan Mehmethan Şişik’in bilişim teknolojileri ve telekomünikasyon sektörlerinde yirmi yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Türkiye’de alan adı, barındırma, web sitesi, bulut, e-posta, SSL, sunucu, CDN, VPN ve ortak yerleşim (co-location) gibi veri merkezi hizmetleri sunan TelecityGroup’un müşteri portföyünde Amazon, Microsoft, Facebook, BT, Orange, Vodafone, China Telecom ve AOL gibi dev hizmet sağlayıcılarının yanı sıra yanında Barclays, Ernst & Young gibi finans şirketleri, HP, Tsystems ve Atos gibi teknoloji firmaları yer alıyor.

Mehmethan Şişik kimdir?
1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yapan Şişik, kariyerine Siemens’te Ar-Ge Mühendisi olarak başladı. Turkcell ve Ericsson’da teknik müdür olarak görev yapan Mehmethan Şişik, 1999 yılında HP’de baş danışman olarak görev yaptı ve Telekom Danışmanlık ekibini kurdu kurdu. 2003 yılında yazılım şirketi Novell’in Türkiye ofisini hayata geçiren Şişik, BT altyapı ve otomasyon çözümlerinde HP’nin bölgedeki en üst düzey iş ortaklığına getirdiği firması SPD’yi bir Türk Telekom iştiraki olan Innova’ya sattı ve Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak 2009 – 2013 yılları arasında görev yaptı. Telekomünikasyon, veri merkezleri, bulut bilişim, yönetilen servisler, iş geliştirme ve BT güvenliği alanlarında uzmanlıkları bulunan Mehmethan Şişik, kariyerine TelecityGroup Türkiye Genel Müdürü olarak devam edecek.

Yazan 08 Ocak 2015 Perşembe. Kategori Güncel, Her Şey!, Kariyer, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME