Telsizde Son Nokta “eVerge”

EVX-5300_LeftTüketicilere yeni özellikler sunan hassas tasarımlı kara mobil telsizleri (LMR) geliştirme çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Vertex Standard. yeni eVerge dijital iki yönlü telsiz serisini tanıttı. Yeni eVerge dijital telsiz portföyünde bulunan EVX-530 serisi el telsizleri; EVX-5300/5400 serisi mobil telsizler ve EVX-R70 tekrarlayıcı, komple bir dijital sistem oluşturuyor. Mevcut analog telsizler ile birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlanan yeni telsizler, analogdan dijitale kolay dönüşüm sağlıyor ve kullanışlılık özellikleri daha da artıyor. eVerge™ telsizler, sesli özellikle iletişim için halen basit iki yönlü telsiz kullanan ve daha yüksek ekipman maliyetleri üstlenmeksizin ses kalitesinin artması, kapsama alanının genişlemesi ve gizliliğin daha fazla korunmasının faydalı olacağını düşünen ticaret ve sanayi alanındaki kullanıcılar için çok uygun seçenekler sunuyor.

Vertex Standard LMR, Inc. EMEA (Avrupa Ortadoğu ve Afrika) Dağıtım Direktörü Paul De Carte, “eVerge telsiz serisini daha fazla esneklik ve uygun fiyatla en iyi ürünü isteyen tüketicilere çok uygun olacak şekilde geliştirdik. eVerge ismi iki ilkenin birleşiminden oluşuyor: değişim için dönüşmek (evolve) ve tanınmak için yükselmek (emerge)” dedi ve şunları ekledi: “Telsiz kullanıcılarının bütün dijital telsizlerin aynı olmadığını ve bütün dijital telsiz markalarının birbiriyle dijital modda konuşamayabileceğini bilmeleri gerekir. eVerge dijital telsizlerin tüketicilerin daha iyi bir iletişim yönünde dönüşüm gerçekleştirmelerine veya ilk defa dijital iletişime geçmelerine – doğru protokole sahip, doğru performansı sunan doğru telsizi almalarına – yardımcı oluyor. Ayrıca bütün bunlardan ödün verilmeksizin maliyetler de daha iyi bir düzeye çekiliyor.”

eVerge Dijital Telsiz Portföyüne Genel Bakış

eVerge telsizleri hem analog hem de dijital moda çalışarak, analogdan dijitale kolay ve etkili bir geçiş sağlar ve kullanıcıların kendi fonksiyonel ve finansal ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan, kendilerine en uygun hızda dijitale taşınmalarına yardımcı olur.

eVerge telsizler aynı zamanda müşterilerin doğru dijital protokolü (TDMA – Zaman Bölmeli Çoklu Erişim) kullanarak optimum enerji ve spektrum etkinliği elde etmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlandı. TDMA, DMR (Dijital Mobil Telsiz) Tier 2 standardıyla uyumludur ve böylece eVerge dijital telsizleri dünya genelinde kullanılan dijital telsizlerin yüzde 74’ünden fazlasıyla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. TDMA ayrıca, bir frekans kanalındaki arama kapasitesini iki katına çıkararak yeniden lisanslama veya yeniden bant ayarlamasına gerek olmaksızın aynı anda iki dijital konuşma yapılmasını destekliyor.

eVerge EVX-530 el telsizi serisi ve mobil EVX-5300/5400 serisi, kompakt boyutlarına karşılık yeni yetenekleri ve esneklik özellikleriyle daha iyi bir iletişim sağlıyor. Bu özellikler arasında şunlar bulunuyor:

• Analog telsizlere göre daha yüksek kalite. Çok net dijital sinyaller, parazit ve girişimleri önler ve daha büyük bir menzil içerisinde ses kalitesini korur. Ayrıca, eVerge telsizlerinde bulunan AMBE+2 ses kodlayıcı teknoloji, gürültülü ortamlarda ses kalitesini daha da iyileştiriyor.
• Bir kanaldan iletilen sesin kimler tarafından işitileceğini kontrol etmek için geliştirilmiş çağrı yönetim yetenekleri. Dijital donanım belli bir kişiye doğrudan çağrı yapma veya diğerlerini rahatsız etmeden bir grup telsizi seçme olanağı sağlıyor. Metin mesajı gönderme yeteneği ise rahat konuşulamadığı zamanlarda iletişim kurma veya bir konuşmayı telsiz yoluyla belgelendirme olanağı sağlar.
• Dijital modda kullanırken ek şifreleme donanımına ihtiyaç olmaksızın gizlilik sağlama olanakları geliştirildi. Sadece hedef kişi(ler) gönderilen sesi duyar ve analog şifrelemede yaşanabilen ses kalitesinin bozulması riski ise ortadan kaldırılmıştır.
• EVX-530 serisinin önemli özelliklerden biri de dijital modda çalışırken pil ömrünün yüzde 40’a varan oranlarda uzamasıdır. IP 57 ise 1 metre derinliğindeki içme suyunun içinde 30 dakikaya kadar bekletilmeye dayanıklıdır. Ayrıca eVerge serisinin tamamı, tüm güvenlik alarmı özelliklerine sahiptir: tek tuşla acil durum araması, yalnız çalışan ve Vertex Standard’ın özel ARTS sistemi.
• Sadece Vertex Standard’da bulunan Otomatik Menzil Aktarma Sistemi (ARTS) izleme özelliği sayesinde kullanıcılar, ARTS özelliğine sahip diğer telsizlerle bağlantı durumlarını sürekli olarak takip edebiliyorlar. eVerge’de ayrıca bulunan ARTS II sistemi ise hem dijital hem de analog modda çalışarak kullanıcıların iletişim menzilinden çıktıklarında uyarılmasını sağlıyor.

Yazan 29 Mayıs 2013 Çarşamba. Kategori Donanım, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME